הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כך פטריק ואן לוון גילה את כוכב אטאלנטה

המאבק, הוויתור והטלפון המפתיע. הקשר בין מלינובסקי ואקס מכבי ת"א

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.02.22 - 12:52

פטריק ואן לוון אמנם הצליח לייצב את מכבי ת"א בתקופה פחות טובה, אבל לא הותיר אחריו חותם במועדון. באוקראינה, לעומת זאת, יש כמה שזוכרים את המאמן ההולנדי. אחד מהם, הוא רוסלן מלינובסקי, קשר אטאלנטה, שצמח באקדמיה של שחטאר דונייצק בין היתר - תחת שרביטו של אקס מכבי ת"א. בכתבת עומק שפורסמה בתקשורת האוקראינית, סיפר ואן לוון איך גילה את הכוכב של האיטלקים.

גם על מלינובסקי, כמו על הרבה שחקנים אוקראינים, נאבקו דינמו קייב ושחטאר דונייצק עוד כשהיה בן 12. הוא בחר, כאמור, בקבוצתו של מנור סולומון שהייתה האהובה עליו בתור ילד. הוא חצה את המדינה והצטרף לקבוצת הילדים של שחטאר. "רוסלן היה הנבחן הצעיר ביותר", סיפר ואן לוון, שעמד אז בראש אקדמיית שחטאר דונייצק.

אלא שאקס מכבי ת"א הוסיף שבגלל שמלינובסקי לא עשה את ההתקדמות שציפו ממנו לעשות, בעיקר בגלל כמה פציעות, שחטאר החליטה לקחת "הפסקה" ממנו בגיל 16 ולסלול לו את הדרך הביתה. מלינובסקי החל להתאמן בקבוצת חובבים בז'יטומיר, הוא כמעט ויתר, אבל חצי שנה לאחר מכן הגיעה השיחה מוואן לוון.

למאמן ההולנדי היה חסר קשר בקבוצת ה-U19 והוא החליט לתת למלינובסקי הזדמנות נוספת. "באותו זמן, הוא התקדם בצורה מדהימה", סיפר המאמן ההונלדי. "הוא היה חזק יותר, קריאת המשחק שלו השתפרה, הוא מעולם לא עשה צעד אחורה - לאן שלא הלך, רק התקדם".

מכאן, מלינובסקי עבר את כל השלבים. הוא הושאל לסבסטופול מהליגה השנייה, אחר כך שיחק בזוריה לוהנסק אשר במדיה גילה את הליגה האירופית ואז חתם בגנק. בבלגיה, מלינובסקי פרח וסידר לעצמו הגשמה של חלום - חוזה באטאלנטה מהליגה האיטלקית הראשונה.

וואן לוון, מנגד, לא הצליח לשחזר את ההצלחה בזיהוי הזרים. טוב, לפחות לא במכבי ת"א. הוא אמנם היה המאמן שהחתים את סטיפה פריצה, שמתחיל לפרוח בעידן מלאדן קרסטאיץ', ואף הביא לקריית שלום את ברנדלי קובאס, שעל פניו נחשב שם גדול - אבל הם לא באו לידי ביטוי מאחר והקבוצה כולה התקשתה.