הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אופ"א חוקרת: התזמון החשוד במכירת מילאן

הרוסונרי במו"מ להעברת בעלות, אך האם הסיבה לכך היא קשר בלתי חוקי עם ליל? כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.04.22 - 18:56

האם מילאן בדרך לידיים חדשות? לפי מספר דיווחים ברחבי אירופה, נראה כי יתכן מאוד שכן. קרן ההשקעות "אינבסטקורפ", שמקורה בבחריין, מנהל מו"מ מתקדם על רכישת הרוסונרי תמורת סכום המוערך ב-1.1 מיליארד יורו. אך עושה רושם שמעבר לעסקה המסתמנת, ישנה תיבת פנדורה שעלולה להיפתח בכל הנוגע לניהול המועדון האיטלקי.

בשלב זה, "אליוט", חברת ההשקעות האמריקאית שמחזיקה במילאן, מסרבת להגיב בנושא המגעים על מכירת המועדון. אך למרות זאת, הדיווחים מדברים על כך שהעסקה בינהם לבין "אינבסטקורפ" נמצאת על סף סגירה.

עם זאת, לפי תחקיר של הל'אקיפ, נראה כי תזמון מכירת המועדון לא מגיע משום מקום. בעיתון מצרפת מדווחים כי אופ"א חוקרת קשר חשוד בין המועדון האיטלקי לליל המקומית, כשמספר העברות בין הצדדים נבדקות לעומקן. כזכור, ליל היתה בעברה בבעלותה של "אליוט", אך נמכרה לחברת הייעוץ "מרלין" בדצמבר 2020.

בעבר, עברו מהמועדון הצרפתי למילאן רפאל לאאו והשוער מייק מניאן, כשגם סוון בוטמן ורנאטו סאנצ'ס צפויים לעשות דרך דומה. אך לא רק נושא ההעברות מטריד את אופ"א בכל הנוגע לקשר בין הרוסונרי לליל, כי לטענתם נציגים של "אליוט" יכולים היו להשפיע על אופן קבלת ההחלטות במועדונים, תוך פגיעה אפשרית בספורטיביות.

כך או כך, לא ברור בשלב זה האם אופ"א פתחה את החקירה באופן רשמי, אך נראה כי ב"אליוט" החלו כבר בצעדים בכדי למנוע אותה, כשהעיקרי מביניהם הוא מכירתה של מילאן לידי "אינבסטקורפ" הבחריינית.