הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חלום הדאבל: אינטר מחזיקת הגביע האיטלקי

2:4 לנראזורי על יובנטוס בגמר שייכנס לפנתיאון. מוראטה ו-ולאחוביץ' הפכו פיגור מוקדם, אבל צ'לנהולו שלח את המשחק להארכה בפנדל, ושם פרישיץ' הוסיף צמד בפנדל נוסף ושער נפלא מחוץ לרחבה. הנראזורי זוכים בקופה איטליה לראשונה מאז 2011

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.22 - 00:36
גמר נהדר (GETTY)
גמר נהדר (GETTY)

אינטר היא מחזיקת הגביע האיטלקי. הנראזורי, שעדיין נמצאים חזק במאבק האליפות, גברו הערב (רביעי), 2:4 על יובנטוס, בגמר שייכנס לפנתיאון של המפעל ללא שום ספק. זאת הזכייה הראשונה של אינטר בקופה איטליה מאז 2011.

מה לא היה לנו במשחק הזה? שערים נהדרים, קצב אדיר, מהפכים, אווירה נפלאה באולימפיקו של רומא, ושתי החלטות שיפוט מכריעות. יובה שנקלעה לפיגור מוקדם הצליחה בעזרת דקות גדולות בפתיחת המחצית השנייה להפוך את התוצאה, אבל אינטר קיבלה פנדל בדקה ה-80, והקאן צ'להאנולו שלח את המשחק להארכה.

אינטר השלימה את המהפך עם פנדל נוסף, אותו כבש פרישיץ' בדקה ה-99, ושלוש דקות לאחר מכן, הקרואטי סגר את הסיפור. עונת החזרה של מסימליאנו אלגרי ליובנטוס תסתיים באכזבה עצומה, והגברת הזקנה תלך לקראת בנייה מחדש בקיץ הקרוב. אינטר, אחרי שתסיים לחגוג, תתפנה לשני מחזורי הסיום האדירים שנותרו בסרייה א', ולמאבק האליפות נגד מילאן.

מחצית ראשונה
אינטר פתחה נהדר, ובדקה ה-7 ניקולו בארלה שלח כדור חזק ומדויק מכ-20 מטרים לרשת של פרין. הקצב נרגע בהמשך, ושתי הקבוצות התקשו לייצר מצבים מסוכנים. בדקה ה-22, יובה הגיעה למצב המסוכן הראשון שלה, אבל דיבאלה שמצא את עצמו חופשי ברחבה, בעט כדור לא מספיק חזק היישר לידיים של הנדנוביץ'. דקה לאחר מכן, דושאן ולאחוביץ' סחט הצלה גדולה מהשוער של אינטר עם בעיטה חזקה לפינה.

חמש דקות לפני ההפסקה, דנילו הוחלף ובמקומו נכנס אלברו מוראטה, במה שנראה כמו החלטה מקצועית של מאסמיליאנו אלגרי, שמחפש שינוי שיחזיר אותו למשחק.

מחצית שנייה
הגברת הזקנה מצאה את השוויון כבר בדקה ה-50, כאשר בעיטה של אלכס סנדרו ספק פגעה במוראטה, הכדור הטעה את הנדנוביץ' שהגיב באיחור והדף לרשת. שתי דקות לאחר מכן, מתפרצת אדירה של יובה הסתיימה עם שער של ולאחוביץ', שהכניס את יובה כולה לטירוף מוחלט. איזו פתיחה חלומית למחצית השנייה.

אינטר הצליחה לצאת מההלם ולהרגיע את הקצב האדיר של יובה. אינזאגי הכניס את דומפריס וחואקין קוראה, אבל הנראזורי התקשו להגיע למצבים מסוכנים. בדקה ה-79, הגיע רגע המחלוקת כאשר בונוצ'י ספק הכשיל את לאוטרו מרטינס. השופט שרק לפנדל שנראה גבולי בהילוך החוזר, אבל ה-VAR אישר את ההחלטה, והקאן צ'להאנולו בעט פצצה לרשת מהנקודה הלבנה.

הארכה
הנראזורי פתחו טוב יותר את תוספת הזמן, ובדקה ה-98, אינטר קיבלה פנדל נוסף. פרישיץ' לקח אחריות והפך את התוצאה. אינטר נהנית משתי החלטות גבוליות גורליות שהולכות לטובתה במשחק כל כך מכריע. בדקה ה-102, הקרואטי לא היה צריך טובות ושלח כדור אדיר מחוץ לרחבה וכבש את הרביעי של אינטר.

יובנטוס: מתיה פרין, אלכס סנדרו (לוקה פלגריני, 90), ג'ורג'יו קייליני (ארתור, 90), מתיאס דה ליכט, דנילו (אלברו מוראטה, 42), דניס זאקאריה (מנואל לוקאטלי, 67), אדריאן ראביו, פדריקו ברנרדסקי (לאונרדו בונוצ'י, 67), חואן קוודראדו, פאולו דיבאלה (מויסה קן, 100) ודושאן ולחוביץ'.

אינטר: סמיר הנדנוביץ', מתיאו דרמיאן (דנזל דומפריס, 63), סטפן דה פריי, מילאן סקרינייר, דנילו ד'אמברוסיו (פדריקו דימארקו, 63), מרסלו ברוזוביץ', ניקו ברלה, הקאן צ'לנהולו (ארתורו וידאל,, 90+1), איבן פריסיץ', לאוטרו מרטינס (אלכסיס סאנצ'ס, 90+1) ואדין דז'קו (חואקין קוראה, 63).