הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מילאנו אדומה: זלאטן והסיגר, אינטר בירכה

השבדי חגג אליפות מספר 14 וסקודטו שביעי בקריירה, אוהדי הרוסונרי צבעו את כיכר הדואומו והיריבה העירונית החמיאה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.22 - 07:26
אגדה. זלאטן בחגיגות האליפות (Getty)
אגדה. זלאטן בחגיגות האליפות (Getty)

אחרי 11 שנות בצורת, מילאן שוב אלופת איטליה. ב-20 דקות אדירות במחזור הסיום, הרוסונרי סיפקו הצגה בדרך ל-0:3 על ססואולו שנתן את האות לפתוח בחגיגות ולהכניס לארון את הסקודטו ה-19 בתולדות המועדון. זלאטן איברהימוביץ', שהיה שותף לאליפות האחרונה של מילאן לפני 11 שנים, נכנס במחצית השנייה כדי לחגוג ביחד עם קבוצתו את שבירת הבצורת.

"אני לא אפרוש עד שלא אזכה במשהו עם מילאן", הזכירו ברשתות החברתיות את האמירה של זלאטן כשחתם בגיל 38 במועדון. כעת, בגיל 40, השבדי האגדי קטף סקודטו שביעי באיטליה ופצח בחגיגות עם סיגר בידו. זאת האליפות ה-14 בסך הכל של השבדי בקריירה (אם להחשיב את 2 האליפויות שנשללו מיובנטוס): 4 עם פ.ס.ז',  3 עם אינטר, 2 עם מילאן, 2 עם יובנטוס, 2 עם אייאקס ואחת עם ברצלונה.

"הייתי פה בפעם האחרונה שמילאן זכתה באליפות ו-11 שנים אחרי אנחנו שוב זוכים ואני שוב פה", נאם זלאטן. "כשהגעתי לכאן הבטחתי הבטחה וקיימתי אותה. הרבה צחקו כשאמרתי שנזכה בסקוטדו, אבל עבדנו קשה והראינו מה זה אומר לסבול בשביל להשיג תוצאות".

"אני מקדיש את האליפות הזאת למינו ראיולה. הוא אמר לי שאני היחיד שיכול להציל את מילאן", הוסיף זלאטן והתלוצץ: "אם הוא היה כאן היום הוא היה אומר לי: 'בוא נשחק עוד עשר שנים ונגנוב עוד כסף'".

ובהמשך ישיר לכך לבדיחה, דיבר איברהימוביץ' על עתידו: "אני צריך להיות בכושר טוב ואז נראה מה קורה הלאה. אני עדיין מרגיש שאני יכול לעשות את ההבדל. אני לא רואה איברה אחר. אחליט מה הלאה בימים הקרובים".

היריבה העירונית אינטר, שהשיגה 0:3 שלא הספיק לה כדי לשמור על תואר האליפות, נפרדה מתואר האליפות ובירכה בעמוד הרשמי את מילאן: "ברכות למילאן. זאת הייתה תחרות נהדרת העונה על התואר, ניפגש בעונה הבאה".

עם סיום המשחק פרצו אוהדי מילאן למגרש לחגוג עם השחקנים. האוהדים שנשארו במילאנו, יצאו לרחובות בסיום המשחק ופצחו בחגיגות בדואומו של מילאנו.