הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ידיו בכל: הכירו את הבעלים החדש של מילאן

עם אחוזים בחברה המחזיקה בליברפול, שליטה מלאה בטולוז והשקעות במספר קבוצות ענק בספורט האמריקאי. גארי קרדינל וחברת "Red Bird" מגיעים לאיטליה כדי להפוך את הרוסונרי לחזית המקצועית והטכנולוגית בכדורגל האירופי

דניאל מקדאואל
דניאל מקדאואל  01.06.22 - 14:30

עידן חדש נפתח היום (רביעי) במילאנו. כן במילאנו, לא רק במילאן עצמה, אלא בכל העיר. הרוסונרי, שרק לפני פחות משבועיים חגגו אליפות ראשונה מזה 11 שנים, המשיכו ברוח החגיגית וזכו לבעלות חדשה על המועדון - חברת "Red Bird" האמריקאית. אך מאחורי התאגיד עומד איש אחד, גארי קרדינל שמו, והוא מגיע כדי לעשות מהפכה לא רק בכדורגל האיטלקי, אלא בכל אירופה.

קרדינל (53) הוא אמריקני ממוצא איטלקי, שהגשים חלום - להחזיק במילאן, הקבוצה שהוא אוהד. מדובר באדם מוכשר מאוד, יש שיאמרו מבריק, כשברזומה שלו תואר ראשון מאוניברסיטת הארוורד היוקרתית ותואר שני מאוניברסיטת אוקספורד היוקרתית לא פחות.

אחרי לימודיו, החל את הקריירה שלו בגולדמן זאקס, הנחשב לאחד מבנקי ההשקעות הגדולים בעולם. קרדינל בילה 20 שנים בגולדמן זאקס, שם לבסוף הפך לאחד השותפים בחברה וניהל תיקים בשווי כולל של לא פחות מ-100 מיליארד דולר. ובשלב הזה, החליט קרדינל לצאת לדרך עצמאית.

הוא הקים חברת השקעות משל עצמו בשם "Red Bird". וכאן, הטאצ' האישי של קרדינל מגיע לידיי ביטוי. בשל אהבתו הגדולה לספורט, השקיעה החברה שלו במספר חברות, ליגות וקבוצות משלל ענפים ברחבי העולם.

לדוגמא, קרדינל מחזיק ב-10% מחברת "Fenway Sports Group". אם השם הזה מצלצל לכם מוכר, אז זה לא במקרה. מדובר בחברה שמחזיקה בלא אחרת מסגנית אלופת אירופה - ליברפול. כמו כן, האמריקני הוא הבעלים של טולוז הצרפתית שעלתה העונה לליגה הבכירה, ומחזיק באחוזים גם בענקית הבייסבול בוסטון רד סוקס, בפיטסבורג פינגווינס (הוקי), בליגת ה-XFL (פוטבול אמריקאי) וב-"Dream Sports" שמנהלת את ליגת החלומות בקריקט ההודי.

אך מעבר לזרועותיו הארוכות ברחבי עולם הספורט, לקרדינל ו"Red Bird" יש גם יכולות טכנולוגיות אותן הוא מתכנן לשזור במילאן, כשהמטרה היא להציב אותה בחזית החדשנות של מועדוני הספורט.

כאמור, עבור קרדינל מילאן לא תהיה תחביב, היא פרויקט. "Red Bird" מחזיקה בחברה בשם "Legends Hospitality" שמתעסקת בהפצת כרטיסים, יצירה ושיווק של מוצרים, גאדג'טים ושירותי טלוויזיה. את כל אלו רוצה הבעלים החדש של מילאן לשזור בתוך המועדון החדש שלו בכדי למצב אותו בפסגות הטכנולוגיות של הכדורגל.

ומה בצד המקצועי? ובכן, בתור צעד ראשון רוצה קרדינל לשמר את הקיים מתוך אמונה שהצוות שהביא אליפות ראשונה מזה 11 שנים למועדון, חייב להישאר. לכן, פאולו מלדיני (המנהל הטכני), פדריק מסארה (המנהל הספורטיבי), איבן גאזידיס (המנכ"ל) וכמובן סטפנו פיולי (המאמן) יישארו כדי להמשיך ולהצעיד את הרוסונרי קדימה.

במהלך הימים הקרובים תחל מילאן לפעול באופן אקטיבי בשוק ההעברות האירופי. בתור התחלה קרדינל לא יעמיד תקציב עתק לרכישת שחקנים, כשההערכות מדברות על בין 80 ל-100 מיליון יורו. מעבר לחתימתו הצפויה של דיבוק אוריגי מליברפול, גם רנאטו סאנצ'ס נמצא חזק ברשימות של מלדיני ומסארה, כשגם חברו בליל הבלם סוון בוטמן עשוי לנחות בסן סירו.

שמות נוספים שהוזכרו בהקשר למעבר אפשרי למילאן הם ריאד מחרז וראחים סטרלינג ממצ'סטר סיטי, אך בשלב זה קשה לומר האם מדובר במטרות ריאליות.