לראשונה בסרייה A: מועדון עבר לבעלות זרה

תומאס די בנדטו האמריקני השתלט על 67 אחוז מרומא תמורת 70.3 מיליון יורו וכבר מחפש מאמנים פונטציאליים

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.04.11 - 18:07
טוטי, עבר לידיים של היאנקים (gettyimages)
טוטי, עבר לידיים של היאנקים (gettyimages)

תחילת כתבה

זה היה באוויר הרבה זמן ובסוף השבוע הזה הפך לרשמי: רומא נרכשה בידי משקיעים מארצות הברית והפכה למועדון הסרייה A הראשון שעובר לידיים שאינן איטלקיות.

איש העסקים האמריקני תומאס די בנדטו חתם על החוזה בין הצדדים בבוסטון ובלילה בין שישי לשבת הודיע כי הקבוצה שהוא עומד בראשה רכשה 67 אחוזים מהמועדון תמורת 70.3 מיליון יורו - 60 אחוזים מתוך החלק הזה יוחזקו בידיו ו-40 אחוזים בידי חברת יוניקרדיט.

"דברים טובים לא באים בקלות, מעולם לא הרגשתי שאני עומד לוותר על המועדון הזה", אמר די בנדטו, והוסיף: "אני מודה לשותפיי על התמיכה שהעניקו. לא ציפיתי לכל תשומת הלב הזאת מצד האוהדים והתקשורת. אני יודע עד כמה הכדורגל חשוב באיטליה ועד כמה גדולה התשוקה של הרומאים, שהיא אחת הסיבות מדוע השקענו כל כך הרבה בפרויקט הזה".

"אני מודה לברלוסקוני", התייחס די בנדטו לקבלת הפנים לה זכה מצד ראש הממשלה והבעלים של מילאן. "המטרה שלנו היא להצליח ברומא כמו שהוא הצליח עם מילאן. עם חוקי הפייר-פליי הפינססי החדשים בחירת כשרונות צעירים תהיה קריטית וכבר יש לנו כמה כאלה. עכשיו אנחנו צריכים את המנג'רים הטובים ביותר".

אז מי על הכוונת? על פי פרסומים בתקשורת האיטלקית והספרדית נראה שכבר יש מועמד פוטנציאלי להתייצב על הקווים באולימפיקו. מדובר בקיקה סאנצ'ס פלורס, מאמן אתלטיקו מדריד שזכה עם הקולצ'ונרוס בליגה האירופית בעונה שעברה.