חאבי מרטינס: "אני לא רואה את עצמי משחק בברצלונה"

קשר אתלטיק בילבאו הזים את השמועות בקשר למעברו לקבוצה של וילאנובה: "טוב לי פה ויש לי חוזה עד 2016. אם כל השמועות לגבי היו נכונות, הייתי כבר אמור לשחק ב-7 קבוצות שונות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.12 - 19:02
מרטינס. טוב לו באתלטיק (gettyimages)
מרטינס. טוב לו באתלטיק (gettyimages)
תחילת כתבה

סביר להניח שכל שחקן צעיר היה חולם לשחק לצידו של ליונל מסי באחת הקבוצות הכי טובות בהיסטוריה. בתוך כל השמועות שנזרקות לאוויר בעונת המלפפונים האירופית, שמו של חאבי מרטינס, קשר אתלטיק בילבאו, עלה כמועמד לקבוצתו של טיטו וילאנובה. היום (חמישי) הקשר החליט לשים סוף לכל הספקולציות בנוגע לעתידו: "אני לא רואה את עצמי משחק עבור ברצלונה. טוב לי באתלטיק ויש לי חוזה עד 2016".

הקשר המצויין ציין שהוא לא מייחס חשיבות רבה מדי לכל מה שנאמר סביבו: "קראתי עיתונים ושמעתי מה אמרו בטלוויזיה, אבל לא הכל נכון." מרטינס הצעיר, משחק באתלטיק כבר 8 עונות והיא קבוצת הבוגרים היחידה בה שיחק. "אם כל השמועות היו נכונות, הייתי כבר אמור לשחק ב-7 קבוצות שונות ולעבור אחת בכל שבוע", צחק הקשר, "חייבים להתעלם מזה".

קבוצתו של מרטינס עלתה לכותרות לפני מספר ימים בגלל אחת הפרשיות המוזרות שקרו לאחרונה, ומי שעמד במרכז העניינים היה המאמן המוערך מרסלו ביילסה. כזכור, המאמן התעצבן על פועל שעבד באצטדיון ופתח בצרור קללות. ההנהלה גינתה את המעשה והמאמן התפטר. עוד בטרם חלפה יממה והמאמן חזר בו מהודעת ההתפטרות. ביילסה, שבעונתו הראשונה בסן מאמס הוביל את בילבאו לגמר הגביע הספרדי ולגמר הליגה האירופית, האריך את חוזהו לפני חודש וחצי לעונה נוספת, והוא מוערך מאוד בין שחקניו. "אני לא בטוח שאני מבין מה קרה, אבל מה שבטוח, זה מצויין שהוא איתנו", סיפר מרטינס, "ביילסה הוא בין 3 או 4 המאמנים הטובים בעולם. כולם ראו איך שיחקנו העונה".

מרטינס שיחק ביורו האחרון במדי נבחרת ספרד וזומן לסגל הנבחרת למשחקים האולימפיים יחד עם ג'ורדי אלבה וחואן מאטה. הוא התחיל את הקריירה שלו באוסאסונה ב' ועבר לאתלטיק בילבאו. על אף גילו הצעיר הוא כבר מדבר על רגעי הפרישה: "הייתי רוצה לסיים את הקריירה באוסאסונה, הקבוצה בה גדלתי, אבל אני לא יכול לצפות את העתיד".