הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסיר את הכפפות: איקר קסיאס יוצא למאבק על המשך הקריירה

בוני גינצבורג מצטרף לצוות הכותבים ומנתח את המאבק של 'סאן איקר' עם דייגו לופס בין הקורות בריאל. למרות האגו והעובדה שגדל בקבוצה, קסיאס לא מוערך מקצועית וחייב לעזוב לטובתו וגם עבור הנבחרת. מישהו אמר השאלה לארסנל?

בוני גינצבורג  26.08.13 - 15:45

הרבה גבות הורמו כאשר ז'וזה מוריניו, אז מאמן ריאל מדריד, סיפסל באמצע העונה שעברה את איקר קסיאס והעדיף על פניו את דייגו לופס. הטיעון של מוריניו היה מקצועי, אך מנגד השמועות היו שקסיאס מרעיל לו את חדר ההלבשה. להערכתי, האמת נמצאת באמצע. מבחינה מקצועית לופס היה מצויין ומה שהיה נראה בתחילה זמני הפך לקבוע.

  • 22:00, שידור ישיר באתר ובאפליקציה: גרנאדה נגד ריאל מדריד

בסיום העונה, ויסנטה דל בוסקה מאמן נבחרת ספרד שחושב על המונדיאל בקיץ הבא, נתן לקפטן שלו לשחק בחזרה הגנרלית בברזיל בגביע הקונפדרציות.

עד כאן זה נראה אופטימי עבור השוער הגדול שזכה בכל תואר אפשרי אבל ההחלטה המקצועית הטהורה של קרלו אנצ'לוטי להרכיב את דייגו לופס במשחק הליגה הראשון שהסתיים ב-1:2 על בטיס, היא תמרור אזהרה או הבהרה לקסיאס - אתה לא הבחירה הראשונה שלי!

הנתונים ברורים: קאסיס כשוער שני בריאל מדריד - לא יהיה השוער הראשון של ספרד בעתיד הקרוב ובטח שלא במונדיאל. זה הצומת הקשה ביותר בקריירה שלו והוא צריך לנהל את המשבר ולא להיות מנוהל. האם להילחם עם לופס על המקום בהרכב או לעבור למועדון צמרת אחר באירופה? (מעבר לארסנל, למזל, יהיה עסקה טובה לשני הצדדים).

נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון היא האגו. איקר הוא לא עוד שחקן הוא הקפטן, הוא סמל של המועדון שכל חייו שיחק רק בריאל. אבל כשמסתכלים על ההיסטוריה, אפילו לא הרחוקה, בריאל יש דוגמאות לכוכבי על שעברו משבר דומה. ראול למשל היה סמל לא פחות גדול במדריד וגם לו אחרי קריירה מדהימה ואינספור תארים הראו את הדרך לשאלקה ולאחר מכן למפרץ.

בסופו של דבר, מה שקובע זו היכולת המקצועית וכאשר שני מאמנים חושבים שהשוער השני עדיף הדבר הנכון לעשות, עם כל הכאב, זה להמשיך הלאה לאתגר הבא. איקר בן ה-32 נמצא בגיל אידיאלי לשוער והשאלה עד סיום העונה יכולה להיות פתרון טוב עבורו ועבור נבחרת ספרד.