הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האוהד שזרק בננה על אלבס נעצר ע"י המשטרה

אחרי הקמפיין העולמי נגד הגזענות, משטרת ספרד לקחה צעד אחד קדימה ואיתרה את דויד קמפאיו יאו בן ה-26

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.14 - 12:04

גם במשטרת ספרד לא עברו לסדר היום על הבננה שנזרקה מהיציע לעברו של דני אלבס, במשחק האחרון של ברצלונה אצל ויאריאל. אחרי שהצוללת הצהובה כבר זיהתה את האוהד האשם במעשה בעזרת מצלמות הטלוויזיה והרחיקה אותו ממשחקיה לכל חייו, כעת אותו אדם נעצר על ידי המשטרה.

מדובר בדויד קמפאיו יאו, אדם בן 26 שנעצר על סעיף של עבירה נגד הזכויות הבסיסיות והחופש הציבורי. במשטרה הספרדית ניצלו את התמונות ממצלמות האבטחה כדי לאתר את יאו, וכעת הוא צפוי להתייצב בפני שופט בזמן הקרוב שיכריע את עונשו הפלילי, מלבד העונש שהוטל עליו מצד המועדון.

כזכור, הכל החל כאשר אלבס הברזילאי ניגש לבעוט כדור קרן, כאשר הבננה נזרקה מהיציע לכיוונו. המגן הימני של בארסה הרים את הפרי, קילף אותו ואכל ביס גדול, לפני שחזר להתמקד בבעיטת הקרן. המעשה הזה הוביל לטרנד עולמי ברשתות החברתיות, כאשר ניימאר גילה סולידריות עם חברו לקבוצה וכדורגלנים מרחבי העולם שיתפו פעולה במלחמה נגד הגזענות.

אגב, אלבס עצמו תקף את האומה הספרדית על הסובלנות שלה עם הגזענות. הוא אמר: "יש פה גזענות נגד זרים. בספרד אומרים על עצמם שהם מדינת עולם ראשון, אבל במספר דברים הכל שם הפוך. התפלאתי מהתמיכה של כולם, עשיתי את זה מבלי לחשוב. העולם מתפתח ועלינו להתפתח יחד איתו".