סוף סוף בלם: ברצלונה סגרה את העברת מתייה

לראשונה מ-2009, ברסה מחזקת את מרכז ההגנה. ולנסיה תקבל 20 מיל' יורו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.14 - 12:41
מתייה, מסוגל לשדרג את הגנת ברצלונה?
מתייה, מסוגל לשדרג את הגנת ברצלונה?
תחילת כתבה

אולי לא מדובר בשחקן הטוב ביותר בשוק, אך אוהדי ברצלונה ברחבי העולם יכולים לשחרר סוג של אנחת רווחה, כי היום (רביעי) הסתבר כי קבוצתם מסוגלת לצרף בלם. על פי דיווחים בספרד, סגנית האלופה הגיעה לסיכום עם ולנסיה על העברתו של ז'רמי מתייה לקאמפ נואו, במסגרתו תשלם 20 מיליון יורו.

בשעות הבוקר דיווחו בספרד כי מתייה יעלה את הטיסה של ולנסיה למסע בדרום אמריקה, זאת לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להבנות , אלא שרגע לפני שעזב את המדינה, הבלם/מגן הצרפתי (30) התבשר כי לא ייצא למחנה של העטלפים. במקום זאת, הוא יעשה קפיצת מדרגה רצינית בקריירה כאשר יחתום על חוזה לארבע שנים בבארסה.

כאמור, חיזוק מרכז ההגנה מצד ברצלונה הוא בהחלט מאורע נדיר. למעשה, ז'רמי מתייה הינו הבלם הראשון שמצטרף לסגל ברצלונה מאז קיץ 2009 (חבייר מסצ'ראנו לא הגיע על תקן בלם), אז היה זה דימיטרי צ'יגרינסקי שנרכש משחטאר דונייצק, איכזב ושוחרר אחרי עונה בלבד.

ולמרות הבשורה בעצם הבאת בלם, לא בטוח בכלל שמתייה הוא האיש שמסוגל לשדרג את משחק ההגנה הרעוע של הקטאלונים. עם כל הכבוד לארבע העונות שלו בוולנסיה, הצרפתי שיחגוג יום הולדת 31 בעוד חודשיים לא נמנה בין הבלמים הבכירים ביבשת. בנוסף, זו כמובן תהיה הפעם הראשונה בקריירה בה ישחק במועדון גדול, עם לחץ גדול עוד יותר.

מתייה, אגב, הוא ממש לא שחקן ההגנה הצרפתי הראשון שילבש את מדי הבלאוגראנה. אריק אבידל, לורן בלאן, ליליאן טוראם ופיליפ קריסטנבל הם רק חלק מהשמות שעיטרו בעבר את הסגל של ברצלונה.