צפו: שלושער לרונאלדו, 2:8 ענק לריאל על דפור

צמד לבייל ושער יפהפה לחאמס על לה קורוניה. מדוניאנין צימק בפנדל

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.09.14 - 18:41
תחילת כתבה

אם חצי השעה הראשונה עוד אותתה שהמשבר בליגה לא הסתיים לחלוטין, ריאל מדריד נזכרה להופיע ופירקה 2:8 את לה קורוניה בחוץ. גם שני השערים שספג איקר קסיאס כבר לא שינו דבר. האחד היה פנדל מוצלח של האריס מדוניאנין משריקה מפוקפקת ליד של סרחיו ראמוס, השני נפל בעומק הגארבג' טיים.

אם יש מסקנה שאפשר להוציא מתצוגת הנפל ההגנתית של דפור, היא שריאל מדריד חזקה יותר עם קשר דפנסיבי אמיתי במרכז השדה. אז אמנם כריסטיאנו רונאלדו (שלושער) וגארת' בייל (צמד) גדולים כמעט על כל קבוצה, אבל השיפור המשמעותי במשחק החל כשאסייר יראמנדי עלה במקום כרים בנזמה הבינוני. כך הושג איזון בקישור, ככה נשלח רודריגס לשלישיית ההתקפה, ככה חודשה השליטה המוחלטת של הבלאנקוס.

אם ה-1:5 על באזל הותיר ספק אצל מישהו אחרי שני ההפסדים של ריאל בליגה, דפור הפכה לשטיח המושלם. אחרי שטרפו את המארחים בריאסור, הלבנים קיבלו קינוח בדמות שערי בכורה נפלאים של צ'יצ'אריטו, שעלה מהספסל והבקיע צמד מהיר. מדד השער פר דקה תמיד עשה לו טוב.

מהלך המשחק
רק בדקה ה-12 נרשמה הזדמנות מסוכנת ראשונה. גארת' בייל התפנה באגף ימין והגביה לרחבה, לוקס קלט ללא קושי את הנגיחה של כריסטיאנו. 4 דקות חלפו, בנזמה איבד כדור ברחבה ובייל ניסה להקפיץ מעל השוער הארגנטיני, שיצא זריז והדף. חצי שעה מהפתיחה הגיע גם השער. אלבארו ארבלואה הגביה למרכז הרחבה, רונאלדו התרומם לגובה בלתי נתפס ונגח הצידה לרשת של דפור. איזה יופי של ביצוע, 0:1 למדריד.

בדקה ה-36 הגיע גם השני, שהיה אפילו יפה מהראשון. חאמס רודריגס קיבל כדור על פינה השמאלית של הרחבה ושיגר כדור אלכסוני לחיבור הימני. 0:2 לריאל, גול מרהיב של הקולומביאני הצעיר.

בדקה ה-41 נענש חרמאן לוקס על מהלך טיפשי במיוחד. השוער הארגנטיני יצא משערו, ביצע עבירה על בנזמה וראה את השופט מעניק יתרון ואת כריסטיאנו קובע 0:3 בבעיטה קלה מול שער ריק. לוקס יצא עם צהוב ועם כדור שלישי ברשת.

ארבע דקות בתוך המחצית השניה כדור נעצר בידו של ראמוס, שספג צהוב והשופט אף הורה על הנקודה הלבנה. האריס מדוניאנין ניגש לבעוט והכניע את איקר קסיאס. דפור צימקה ל-3:1. קסיאס התלונן על המרווחים הגדולים במשחק ההגנה ואנצ'לוטי שלח לדשא את אסייר יראמנדי במקום בנזמה החלש, צעד שאיפשר לשלוח את חאמס לשלישיה הקדמית.

מדריד החזירה לעצמה את השליטה ובדקה ה-66 מרסלו מצא את בייל, שברגל שמאל קבע 1:4. איסקו עלה מהספסל ובדקה ה-75 השחיל כדור נהדר לעבר בייל, שהשלים 1:5 וצמד אישי בהקפצה נהדרת לרשת. עוד טעות בהגנת דפור הסתיימה, כצפוי, בשער שישי. חאמס חטף לסידני ומסר לכריסטיאנו, שהשלים בקלילות שלושער ו-1:6 מרשים. גם בטניס זה נחשב ניצחון קל. טוצ'ה המחליף עוד צימק בנגיחה ל-6:2, זה לא ממש שינה משהו.

צ'יצ'אריטו עלה מהספסל בדקה ה-76 ומיד ניגש לעבודה. בדקה ה-88 הוא הבקיע שער בכורה נפלא במדי ריאל (2:7) ודקתיים בתוך תוספת הזמן השלים צמד אישי ו-2:8 מפלצתי. אז כן, נגמר המשבר.

הרכבים
לה קורוניה: חרמאן לוקס; לאורנו רואיס, מובידו דיאקיטה, סידני, לואיזיניו; אלכס ברגנטיניוס, האריס מדוניאנין, חואנפראן (חואן דומינגס/46), לואיס פאריניה (טוצ'ה/74), איסאק קואנקה; הלדר פושטיגה (איבן קבאליירו/46).

ריאל מדריד: איקר קסיאס; אלבארו ארבלואה, רפאל ואראן, סרחיו ראמוס, מרסלו; טוני קרוס, לוקה מודריץ' (איסקו/71), חאמס רודריגס; גארת' בייל (חבייר "צ'יצ'אריטו" הרננדס/76), כריסטיאנו רונאלדו, כרים בנזמה (אסייר יראמנדי/59).