ליאו מסי בדרך להפוך למלך שערי ספרד בכל הזמנים

הנתונים המשוגעים של הפרעוש: אחרי הצמד ב-0:6 של בארסה, הכוכב מתקרב לעוד שיא. אנריקה: "אם רונאלדו זה ג'ורדן, אז ליאו זה ווילט צ'מברליין. מעדיף את מסי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.09.14 - 08:57
תחילת כתבה

הוא רק בן 27, אבל ליאו מסי מגיע למספרים שגם הגדולים ביותר לא חלמו לגעת בהם. השאלה היא איפה הוא יעצור? אמש (שבת), הפרעוש הוביל את ברצלונה ל-0:6 ענק על גרנאדה שהחזיר את הקטאלונים לפסגת הליגה הספרדית, כשהוא מקבל עזרה מהשלושער הראשון של ניימאר במדי בארסה במסגרת הליגה.

מסי כבש צמד ובכך חצה את רף 400 השערים הרשמיים בקריירה, ולמעשה הגיע ל-401. כל זאת, ב-524 משחקים - לשם השוואה (כי איך אפשר בלי השוואה שכזו), לכריסטיאנו רונאלדו נדרשו 129 משחקים יותר כדי להגיע למספר הזה. מתוך 401 השערים של הארגנטיני, 359 הגיעו במדי בארסה והשאר עם הנבחרת, וכמובן שמשחקי ידידות לא נכנסו לשקלול.

מלבד זאת, מסי הגיע ל-247 שערי ליגה והוא כבר מתדפק על דלתו של מלך שערי הליגה הספרדית בכל הזמנים, טלמו סארה האגדי (251). אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, הכוכב של בארסה יעקוף אותו בשבועות הקרובים ויוסיף עוד תואר היסטורי לרזומה המרשים שלו.

"מעולם לא חלמתי שאגיע להישגים שכאלה בקריירה שלי", הודה מסי בעזרת חשבון הפייסבוק שלו, "אני מודה לכולם על הודעות התמיכה, אמשיך לעבוד קשה כדי לעבור עוד מכשולים. חיבוק לכולם!".

מאמנו, לואיס אנריקה, התייחס גם כן ל-400 הכיבושים של החלוץ שלו: "אני חושב שאם היית סופר את כל הגולים שכבשנו בהפסקות בבית הספר, לא היית מגיע ל-400 שערים גם אם היית שיכור. מישהו נגע בו עם מקל קסמים וצריך ליהנות ממנו. אם כריסטיאנו זה ג'ורדן, אז מסי הוא צ'מברליין שקלע 100 נקודות במשחק אחד. אני מעדיף אותו".

מאמן בארסה דיבר גם על המשחק המצוין של צ'אבי שחזר להרכב: "יש לי הרבה מעילים בארון ואני יכול לבחור את מה שהכי מתאים. זה יתרון עבורי ואולי פחות נוח עבור שחקן כזה או אחר. אבל אנחנו הולכים קדימה בלי קשר למי שמשחק. צ'אבי עושה את זה אם הוא על המגרש או מחוצה לו, וזו המטרה עם כולם".