ניימאר: "יש להעניש את רונאלדו, אך זה קורה"

כוכב בארסה על האדום שספג הפנומן הפורטוגלי: "כולנו צריכים להתמודד עם פרובוקציות, חייבים להיות חזקים מנטאלית". בעניין נוסף: פיפ"א חוקרת את ריאל בפרשת העברת בני נוער. הערכה: ברצלונה הלשינה

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.01.15 - 16:51
תחילת כתבה

ריאל מדריד אמנם ניצחה 1:2 את קורדובה במחזור הליגה האחרון, אבל אין ספק כי מה שיזכרו מהמשחק הזה הוא הכרטיס האדום שספג כריסטיאנו רונאלדו, שפגע בלי כדור בבלם אדימאר. הפנומן הפורטוגלי אמנם התנצל בעקבות התקרית, אבל הוא עדיין חשוף לעונש ממושך. אם יושעה לשלושה משחקים הוא יחמיץ את הדרבי מול אתלטיקו מדריד.

רגע לפני שוועדת המשמעת של ההתאחדות הספרדית גוזרת את דינו כריסטיאנו רונאלדו בעקבות הכרטיס האדום ב-1:2 על קורדובה, הפורטוגלי זוכה לתמיכה בלתי צפויה מכוכב ברצלונה, ניימאר. "זה קשה כי לפעמים יש פרובוקציות", אמר ניימאר, "זה קרה לזידאן, זה קרה לי. אף אחד לא יכול להישאר קר רוח 100 אחוז מהזמן. עם זאת, אני חושב שהוא צריך להיענש". הברזילאי, שתעלולי הכדור שלו גורמים לשחקני היריבה להיכנס בו בצורה ברוטאלית, הוסיף: "זו האחריות של השופט להגן על השחקנים, במיוחד כאשר יש כניסות חזקות. חייבים להעניש על כך".

ניימאר חווה עונה מצויינת עד כה והוא שלישי רק לכריסטיאנו רונאלדו וניימאר בקרב על תואר מלך השערים בספרד עם 14 כיבושים. על השילוב שלו עם מסי וחדר ההלבשה של בארסה אמר: "אין לי שום בעיה, חלקתי חדר הלבשה עם רונאלדיניו ואף פעם לא היו לי בעיות איתו. מסי השחקן הטוב בעולם ותמיד אתן לו כבוד. קרויף אמר שאני ומסי לא יכולים לשחק ביחד? הוא טועה".

האם ריאל מדריד תסתבך?
על פי דיווחים בספרד, פיפ"א החלה לחקור את הבלאנקוס בנוגע לרכישת בני נוער. מי שככל הנראה הלשינה על המדרידאים היא לא אחרת מאשר ברצלונה, שכבר הורשעה בנושא ונענשה באיסור על רכש עד 2016. ייתכן כי מדובר בחלק מהמאבק בין המועדונים אחרי שהקטלונים חשדו כי פלורנטינו פרס הלשין עליהם בנושא זה.

"על פי החשד, ריאל עברה על החוקים הנוקשים בנוגע למעבר של שחקנים מתחת לגיל 18", נכתב בספרד, "פיפ"א כבר ביקשה מההתאחדות הספרדית להעביר לה את כל המסמכים הנוגעים לשחקנים בינלאומיים שהגיעו לריאל". החשד של פיפ"א הוא שריאל משתפת פעולה עם מועדונים מחוץ לספרד שבמסגרתו הועברו שחקנים למדריד בצורה לא חוקית.

צריך לציין שהתזמון של הדברים מגיע בדיוק בשבוע שבו המועדון החתים את הרכש הכי נוצץ שלו בחלון העברות הנוכחי - אדגורד בן ה-16, למרות שלא נראה שההחתמה שלו היתה בעייתית. כרגע מסתמן כי החשד הגדול של פיפ"א הוא סביב שני שחקנים מוונצואלה בני ה-15 שהגיעו לקבוצה כשהם היו בני 12 בצורה מפוקפקת.

"החקירה החלה בגלל פניה אנונימית", נאמר על ידי גורם בפיפ"א, כשהדיווחים טוענים כי ברצלונה היא זו שהלשינה כביכול על ריאל מדריד, ולנסיה ואתלטיקו מדריד. יהיה מעניין לראות אם גם ריאל תספוג עונש דומה כלומר עצירת הרכש עד ינואר 2016. זה אולי ישים סוף למסע החימוש של שתי הספרדיות וייתן דחיפה למועדונים הגדולים באנגליה, גרמניה ואיטליה.