מי יבריז? חדש בקנדה: קורס אקדמי על רונאלדו

התופעה מתפשטת: כוכב ריאל הפך לחלק מתואר. המרצה: "סמל תרבות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.15 - 18:30
תחילת כתבה

הוא אחד הספורטאים הפופולריים, המצליחים והמוצלחים בעולם. כעת, כריסטיאנו רונאלדו הוא גם חלק מתואר בסוציולוגיה. כן, מה שקראתם. באוניברסיטה בבריטיש קולומביה, קנדה, ישנה אפשרות לקחת קורס, באורך סמסטר, שכל כולו מתמקד בפנומן ומלמד על ההשפעה של CR7 על התרבות בפורטוגל, בפרט, ובכל העולם.

"מה שמיוחד בו היא ההשפעה שלו מעבר לעולם הכדורגל", מספר אחד המרצים בקורס, לואיס אגיאר. "הוא סמל תרבות, יש לו סקס אפיל, והוא גם מטפל היטב בעצמו. שתי האהבות הגדולות שלי הן כדורגל וסוציולוגיה, כריסטיאנו הוא שילוב שלהן. אני אוהד שלו, אבל גם סוציולוג שמעניין אותו לדעת מה הם ההיבטים החברתיים והכלכליים שמניעים את הספורטאי הזה ואיזה ערכים הוא מביא לחברה".

דרך אגב, רונאלדו הוא לא הספורטאי הראשון שיש באוניברסיטה קורס על שמו. בעבר, גם דייויד בקהאם זכה בכבוד, וסטודנטים באוניברסיטת סטפורדשיר האנגלית חקרו אודותיו בתקופה בה שיחק במנצ'סטר יונייטד.

ואם כבר CR7, אז הוא חוזר מהרחקה לדרבי בשבת מול אתלטיקו מדריד (17:00, ישיר ב-5SPORT). אמנם הפנומן יערוך קאמבק, אבל לקרלו אנצ'לוטי יש לא מעט חיסורים משמעותיים: סרחיו ראמוס, חאמס רודריגס, פפה ולוקה מודריץ' הפצועים הם השמות הבולטים שיעדרו מהמפגש בקלדרון. "הפציעה של ראמוס רצינית, אבל יש לי ביטחון ברפאל וראן ונאצ'ו", אמר המאמן לקראת המשחק. "מה שמדאיג היא כמות הפציעות שלנו בקישור. אנחנו מוגבלים, וזה בעיה עבורנו. כמו נגד סביליה, נצטרך להתמודד עם שחקנים עוצמתיים, אבל כבר הסתדרנו עם כך ונעשה זאת גם הפעם".

"אין לנו שום פחד", אמר אנצ'לוטי בהקשר של היריבה. "אתלטיקו היא אחת הקבוצות המובילות בעולם והיא עובדת טוב בעיקר הגנתית. אנחנו מתרכזים בדרך הכי טובה בה נוכל להקשות עליה". כזכור, במידה וריאל תנצח את הדרבי, היא תתן מכה קשה לקולצ'ונרוס במאבק האליפות, כשתתרחק מהם לפער של 10 נקודות בפסגה.