אמבפה, ניימאר וחוזה חדש: מדוע רונאלדו רוצה לעזוב?

עתידו של כוכב ריאל מדריד ממשיך להסעיר את ספרד. מהחיפושים של הבלאנקוס אחר מחליף, דרך הקנאה במסי ועד הרדיפה של משרד האוצר. הסיבות להחלטה של הפורטוגלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.17 - 18:57
תחילת כתבהעתידו של כריסטיאנו רונאלדו ממשיך להסעיר את ספרד. הדיווחים האחרונים, לפיהם הכוכב הפורטוגלי רוצה לעזוב את ריאל מדריד בקיץ, הולכים וצוברים תאוצה ובשלב זה נראה כי החלטתו של רונאלדו סופית. ב"אס" מפרטים את הסיבות.

רונאלדו, שיסגור העונה 8 שנים במדים הלבנים של אלופת אירופה, סירב להארכת חוזה נוספת ובכלי התקשורת הבכירים במדינה משוכנעים שזו תהיה עונתו האחרונה בשורות הבלאנקוס. אבל החוזה הוא רק חלק מהסיפור המורכב של יחסי ריאל-כריסטיאנו.

סיבה אחת היא ניסיונותיהם של אנשי ריאל להחתים את קיליאן אמבפה בקיץ. כשרונאלדו שמע על כך, מדווח כי הוא פנה למועדון על מנת לאפשר לו לעזוב כבר אז. בריאל הסכימו, בתנאי שעסקת אמבפה תיסגר, אבל הכישרון הצרפתי החליט לעבור לפריס סן ז'רמן ורונאלדו המשיך במדריד.

לצד זאת, השמועות האחרונות בדבר האפשרות שניימאר יעבור לריאל בעונה הבאה הביאו את הפורטוגלי להבנה שהאלופה מחפשת לו מחליף כ"פנים" של המועדון וסימנה את הברזילאי, שרק בקיץ האחרון חתם בפ.ס.ז' במעבר סנסציוני מברצלונה.

סיבה נוספת היא כלכלית. רונאלדו מרוויח הרבה פחות מליאו מסי ומניימאר, ששכרם מוערך ב-35-40 מיליון יורו, לעומת כ-21 שהוא מקבל בריאל. החוזה החדש שהוצע לו לא היווה שדרוג מספיק, לתפיסתו, שכן הוא ציפה לשיפור שיהיה בקו אחד עם השחקנים הטובים בעולם.

בנוסף, הסתבכויות עם משרד האוצר הספרדי ופרשת העלמת המס שדבקה בו בשנה האחרונה הוסיפו לחוסר שביעות הרצון של הכוכב והובילו לרצונו לעזוב את המדינה. לא פעם בשנה האחרונה כבר דווח על התעניינות של מנצ'סטר יונייטד בחזרתו, אך נותר לראות אם איומיו של רונאלדו יגיעו לכדי עזיבה הפעם.

פתיחת העונה של רונאלדו לא הייתה מזהירה. לאחר ההשעיה מ-4 משחקים בעקבות דחיפת השופט בקלאסיקו, הפורטוגלי סיפק שער בודד ב-7 משחקי ליגה, לצד 6 שערים ב-4 מחזורים בשלב הבתים של ליגת האלופות.