ריאל הודיעה: סולארי מונה למאמן הקבוע עד 2020/21

זה היה צפוי ועכשיו זה גם רשמי: הבלאנקוס החליטו בתום ישיבת הנהלה שהארגנטינאי, שניצח בכל 4 המשחקים שניהל, ימשיך בתפקידו. מרקו אסנסיו תומך: "נלך איתו עד המוות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.18 - 20:58
תחילת כתבה

לריאל מדריד יש מאמן קבוע. הבלאנקוס הודיעו הערב (שני) על מינויו של סנטיאגו סולארי, שמקבל שדרוג לאור התוצאות האחרונות. מאז החליף את ז'ולן לופטגי, הארגנטינאי הוביל את ריאל לארבעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות והערב הוא חתם רשמית עד 2021, זאת אחרי שההחלטה התקבלה במהלך ישיבת הנהלה.

המהלך היה צפוי ובימים האחרונים דווח שהמינוי של סולארי יהפוך מזמני לקבוע, מה שאכן קרה. עוד לפני המשחק מול סלטה ויגו צצו דיווחים שרק תוצאה נוראית תמנע מסולארי להיות מאמנה הקבוע של ריאל. הבלאנקוס השיגו 2:4 משכנע בבלאידוס והקטינו את הפער בפסגה לארבע נקודות בלבד, מה שגרם להנהלה של ריאל לפעול במהרה על מנת לסגור את הנושא.

לריאל מדריד היו רשימה מכובדת של מועמדים להחליף את לופטגי שפוטר אחרי פתיחת עונה מזעזעת, ביניהם אנטוניו קונטה, רוברטו מרטינס ולאונרדו ז'ארדים. בינתיים, סולארי, שאימן את קבוצת המילואים, ריאל מדריד קסטייה, הוקפץ לבוגרת והצדיק את הקרדיט.

למעשה, סולארי הפך למאמן הראשון מאז מנואל פלגריני ב-2009 שמשיג ארבעה ניצחונות בארבעת המשחקים הראשונים שלו בכל המסגרות בתור מאמן ריאל. יתרה מכך, תחת הארגנטינאי, ההתקפה של הבלאנקוס חזרה לתפקד עם 15 שערים בשבועיים מה שמעלה אפילו יותר את מניותיו. כזכור, גם זינדין זידאן הוזעק מקסטייה והוביל את ריאל להצלחה עם שלוש זכיות רצופות בליגת האלופות ואליפות ספרד.

כוכב ריאל מדריד, מרקו אסנסיו, התייחס למינוי הקבוע ותמך בסולארי: "מאז ההצטרפות שלו לקבוצה הבוגרת, הדברים הולכים לנו הרבה יותר טוב ובקלות. התוצאות הרבה יותר טובות, אבל ככה זה כדורגל. הוא המאמן שלנו ונלך איתו גם עד המוות, לא משנה מי יהיה שם. אנחנו חייבים להיות חזקים, כמו שהיינו תמיד, ולחזור להנות מניצחונות גדולים".