השופט קבע: ברצלונה לא תיפסל מגביע המלך

לבאנטה התלוננה על שיתוף שחקן שלא כחוק ונדחתה ע"י ביה"ד

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.19 - 17:46
תחילת כתבה

עכשיו זה רשמי: ברצלונה תישאר בגביע המלך. לבאנטה התלוננה בפני בית הדין של ההתאחדות הספרדית על שיתוף שחקן שלא כחוק, אבל היום (שישי) נקבע כי היא נדחתה, והקטאלונים יוכלו לשמור על הסיכוי לזכות בפעם החמישית ברציפות בתואר.

אז איך הכל התחיל? אמש דווח ב"אל מונדו" שברצלונה שיתפה את צ'ומי, מקבוצת המילואים שלא כחוק בהפסד במשחק הראשון שנערך בוולנסיה לפני שבוע, משום שהיה מושעה. לפי סעיף 56.3 של ההתאחדות הספרדית, שחקן שמושעה מקבוצת ברצלונה ב' אינו יכול לקחת חלק במשחק העוקב של הקבוצה הבוגרת. בהמשך, הגיעה זריקת הרגעה עבור אוהדי בארסה ולפחות לפי "אס", היא פעלה כדין, אבל היריבה מוולנסיה בכל זאת הגישה תלונה רשמית, שנדחתה.

לטענת אנשי ברצלונה צ'ומי שקיבל כרטיס צהוב חמישי מול קסטאיון במסגרת הליגה השניה, היה צריך להענש במפגש הליגה מול אלקויאנו, שהתקיים בסופ"ש האחרון ולא מול לבאנטה בגביע המלך. רק במקרה שהשחקן היה מורחק באדום ישיר, הוא לא היה מושעה אוטומטית מהגביע.

שני משחקים נוספים יתקיימו הערב במסגרת שמינית הגמר: אחרי ה-0:0 במשחק הראשון, בטיס תתארח בסן סבסטיאן אצל ריאל סוסיאדד המשתפרת. אספניול שסחטה 2:2 מוויאריאל, תארח אותה בקורניה אל פראט ומגיע עם יתרון בזכות שני שערי החוץ.

הדפס