דיווח: ברתומאו כינס ישיבת חירום בברצלונה

ראשי הקטלונים יכריעו בנוגע לעתידו של המאמן ואלוורדה. פיקה: "תומכים בו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.19 - 17:24
תחילת כתבה

האם זהו הקש ששבר את גב הגמל? אחרי ההפסד המאכזב ביותר בגמר גביע המלך, שקטע רצף של ארבע זכיות, מאמנה של ברצלונה, ארנסטו ואלוורדה, עשוי להודיע על התפטרות. על פי דיווחים שעולים היום (ראשון) בתקשורת הספרדית, המאמן עשוי בקרוב לפרסם את ההודעה הרשמית, אם כי קיימים גם דיווחים שסותרים זאת.

ב'ספורט' הקטאלוני מפרסמים כי הנשיא ז'וזפ מריה ברתומאו צפוי לקיים ישיבת חירום בנוגע לעתידו של ואלוורדה. גם עתידו של הג'נרל מנג'ר פפ סגורה לוט בערפל, כאשר חלק מאנשי ההנהלה רוצים לראות אותו מחוץ למועדון.

הקטאלונים ספגו 2:1 מוולנסיה, משחק שהם היו פייבוריטים לנצח בו על מנת לסיים את העונה עם דאבל מקומי. אבל שערים של רודריגו וגאמיירו הפתיעו את האלופה, ועזרו לעטלפים להניף את הגביע. כעת מגיעות התגובות מהערב המאכזב, כאשר מרבית הקולות סובבות סביב ואלוורדה.

ג'רארד פיקה אמר בסיום המשחק: "ההחלטה על עתיד המאמן אינה בידינו, אבל כבר אמרנו כמה פעמים שאנחנו רוצים שהוא ימשיך. הוא עשה עבודה טובה איתנו. עכשיו יש לנו קיץ שלם כדי לנתח את מה שקרה ולנסות לחזור חזקים יותר בעונה הבאה".

תגובתו של ז'וזפ מריה ברתומאו לדיווחים: "כבר התחלנו לחשוב על העונה הבאה לפני זמן רב. זה לא הזמן לעסוק בזה כרגע. לארנסטו יש חוזה לעונה הבאה, והוא לא אשם בהפסד הערב. אנחנו נמשיך לעבוד על העתיד שלנו, שחקנים חדשים מגיעים. העונה הזאת היא לא כישלון. היא גם לא מצוינת, היא טובה מאד".

גם ואלוורדה עצמו הגיב לאחר מכן: "לפני חודש חגגנו את הזכייה באליפות ואת האפשרות שגם נסיים את העונה עם שלושה תארים. המשחק היום שונה ממה שהיה באנפילד. יצרנו לעצמנו ציפייה ממש גדולה, היינו יכולים ליפול הרבה יותר מוקדם. אם הייתי צריך לבחור על הדחה בשמינית או הפסד בגמר, ברור שהייתי מעדיף את הגמר".

המספרים ממשחק הגמר:

- זה הגמר הראשון שברצלונה מפסידה במפעל מאז 2014.

- זאת הזכייה הראשונה של ולנסיה במפעל מאז עונת 2007/08.

- זאת הפעם הראשונה שבארסה סופגת שני שערים במחצית הראשונה של גמר המפעל מאז 1952.

- ליונל מסי הפך לראשון בהיסטוריה שכובש בשישה גמרים שונים של גביע המלך.

- אחרי 20 משחקים ללא ניצחון מול ברצלונה בכל המסגרות, מרסלינו לראשונה מנצח את הקטאלונים. תזמון מושלם.

- מתוך חמשת הגמרים האחרונים של ולנסיה במפעל, היא זכתה ארבע פעמים (1979, 1999, 2008, 2019).

- זאת הפעם הראשונה מאז 2010 שהזוכה בגביע היא לא מברצלונה או מדריד.

ומה עם הצד המנצח? ולנסיה פתחה את העונה בצורה נוראית, אבל סיימה אותה הכי מתוק שרק אפשר ועם גביע ראשון (ותואר ראשון) מאז 2008. "עברנו עונה קשה ומגיע לקבוצה הזאת הכל. פשוט מדהים להניף את הגביע הזה, עשינו היסטוריה", הכריז הקפטן דני פארחו.

חוסה גאיה הוסיף: "אין לי מילים לתאר את מה שעשינו. זה היה מדהים ואחד הימים הגדולים בקריירה שלנו. הגענו לסביליה עם ביצים, נהנינו ועשינו משהו עצום".