תן וקח: הטריידים האפשריים של בארסה ופ.ס.ז'

חוקי הפייר פליי מונעים מבארסה להכניס את היד עמוק לכיס ולשלם מחיר מלא על ניימאר, אז לכן היא מחפשת אחרי פתרונות יצירתיים בדמות טריידים אפשריים. איזה שחקנים עשויים לעבור לצרפת ומה התסריט הכי אופטימי לפאריס? מבט לתוך העסקה הסבוכה

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.19 - 15:46

תגיות: ברצלונה

תחילת כתבה

עם כל הכבוד לעסקאות החתמתם של אדן הזאר לריאל מדריד או מאתיס דה ליכט ליובנטוס, אין עסקה יותר מדוברת הקיץ מעסקת העברתו האפשרית של ניימאר לברצלונה. החלוץ הברזילאי סימן לעצמו אלף דרכים החוצה מקבוצתו הנוכחית, פאריס סאן ז'רמן, כולל דרישה מפורשת לעזוב, אבל לבלאוגראנה יש בעיה: כלכלית היא לא תוכל להציע סכום גבוה מדי עבורו, לאחר שכבר השקיעה סכומים גבוהים על החתמתם של פרנקי דה יונג ואנטואן גריזמן.

לאור זאת, זה הזמן להיות יותר יצירתיים וכמיטב המסורת של ה-NBA, לעבור לטריידים: עסקת חילופין שבה במקום כסף, הקטאלונים יעבירו לפריזאים שחקנים. הנה שלוש אופציות שברצלונה יכולה לחשוב עליהן, עם הטיעונים בעד ונגד. לאחר הפציעות, ניימאר שווה 162 מיליון יורו ע"פ אתר "טרנספרמרקט", וכך גם כל הערכות השווי לגבי יתר השחקנים.

הסולידית: קוטיניו (81 מיליון) וסמדו (36) + 45 מיליון יורו נוספים לפ.ס.ז', ניימאר לבארסה
בעד: קוטיניו כבר הצהיר, גם אם לא מפורשות, על רצונו לעזוב את המועדון. השחקן שהגיע מליברפול לא באמת מצא את מקומו תחת ואלוורדה, וגם ההחתמה של פרנקי דה יונג הרענן מאייאקס לא בדיוק מסייעת למוטיבציה שלו. פאריז תרוויח כוח התקפי שיתרום לה, ככל הנראה, לא פחות מניימאר, סופרסטאר חדש מהניילונים ואולי גם סוג של "תעודת ביטוח" למקרה של פרידה אפשרית בקיץ הבא מקיליאן אמבפה. סמדו יוכל לחזק את עמדת המגן הימני במקביל.

נגד: ברצלונה עדיין תצטרך להשקיע סכום כסף נכבד במסגרת עסקה שכזו, כשקוטיניו פציע פחות מחברו לנבחרת. מנגד, פאריז מקבלת שחקן בירידה מסוימת מהתקופה הנהדרת באנפילד, כשהאווירה בבירת צרפת הרבה פחות מפרה וחיובית.

אול אאוט: קוטיניו (81) ודמבלה (90) לפ.ס.ז', ניימאר לבארסה
בעד: הקטאלונים מאבדים שני שחקנים לא מרוצים, שלא הצליחו לפרוח תחת צילו הגדול של מסי, ולא יצטרכו להשלים אגורה אחת נוספת. פאריז תרוויח שלישייה התקפית רעננה למדי, עם אמבפה, דמבלה וקוטיניו, ותוכל לשחרר את אדינסון קבאני ואנחל די מריה לתחנה הבאה בקריירה, ריענון שככל הנראה דרוש לכל הצדדים.

נגד: עבור בארסה מדובר בהימור על עומק הסגל. בארסה חוזרת לימים שבהם החזיקה בשלישיית MSN, אבל מאבדת גיבוי חשוב מהספסל. וגם ההימור של הפריזאים על אוסמן דמבלה אולי מעט מוגזם, לאור הפציעות החוזרות ונשנות של הצרפתי.

העסקה הצרפתית: אומטיטי (45), דמבלה (90) ומאלקום (36) לפ.ס.ז', ניימאר לבארסה
בעד: הרווח העיקר מבחינת הפריזאים הוא הזיהוי הצרפתי. שני שחקנים מאלופת העולם, כולל הבלם המוביל של הנבחרת, מתחברים לאמבפה והופכים את פאריז לקבוצה שמזוהה יותר עם הכדורגל הצרפתי ככוח העולה ביבשת. בארסה תוכל לקדם את לנגלה לעמדת הבלם לצידו של פיקה הוותיק, להיפטר ממאלקום שלא מצא את מקומו וגם ככה חיפש לעזוב, וכמו כן היא אמנם תצמצם את הרוטציה בחוד, אבל להפוך אותה גם למהודקת יותר ולשוות כוחות. מה גם שקוטיניו נשאר.

נגד: בעסקה שכזו בארסה מוותרת על בלם מצוין, וקצת מזניחה את ההגנה לטובת החיזוק ההתקפי. פאריז מנגד מייצרת לעצמה פקק לא קטן בחלק הקדמי, ותהיה חייבת למכור שחקנים נוספים כדי לא לייצר מרמור בקרב יתר השחקנים.

הצביעו בסקר!