הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"נזכר איפה התחלתי. רציתי רק לשחק בבוגרים בנצרת"

ההתחלה בסביליה ("חודש קשה"), המפגש עם ליברפול ("יהיה כיף להראות דבר או שניים") וסערת החתונה ("לא הייתי פועל אחרת, העליהום מאחוריי"). מואנס דאבור בראיון בלעדי

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  21.07.19 - 17:08
תחילת כתבה

מאז ימי חיים רביבו בסלטה ויגו, לא היה נציג ישראלי בקבוצת צמרת ספרדית, עד שהגיע העונה מואנס דאבור. החלוץ, שקטף את תואר מלך השערים בשווייץ ובאוסטריה, עבר לסביליה וינסה לשחזר את ההצלחה גם בליגה שנחשבת לאחת הקשות באירופה. חודש לפני שיתחיל הדבר האמיתי, בלילה בין ראשון לשני תעמוד מולו אלופת אירופה הטרייה, ליברפול, למשחק הכנה יוקרתי בפנוויי פארק בבוסטון.

"אני עובר חודש ממש קשה", סיפר דאבור בראיון בלעדי לערוץ הספורט על ההתאקלמות בסביליה, "אני צריך לסדר מלא דברים. לא קל לעבור לגור בסביליה, במיוחד אחרי החתונה. מצד שני, כיף גדול להתחיל עם הקבוצה ולהיות פה במחנה האימונים. מרגיש מצוין. סוף סוף זה קורה. תודה לאל. אני נהנה מכל רגע ומנסה להתאמן חזק ולעשות את המקסימום כדי להיכנס לעניינים כמה שיותר מהר".

דאבור יודע כי יצטרך ללמוד ספרדית כדי לזרז את הכניסה לעניינים: "קיבלו אותי ממש יפה. זה קשה, כי הרוב לא מדבר אנגלית. אני צריך ללמוד את השפה כמה שיותר מהר ולהיכנס לעניינים בקטע החברתי כי זה עוזר גם על המגרש. מצד שני, אני מרגיש מצוין. בחדר ההלבשה יש הרבה שחקנים מצחיקים, האווירה טובה".

דאבור כבר הספיק להבקיע את השער הלא רשמי הראשון שלו במדים החדשים, במשחק אימון מול נורת' טקסס: "לכל חלוץ חשוב להבקיע, גם אם זה במשחק אימון מול קבוצה שלא מהטופ. היה חשוב לי להבקיע מהר, אחרי המשחק הראשון בספרד, שם שיחקתי מחצית ולא הבקעתי. נראיתי טוב, אבל לא הגעתי למצבים. בדאלאס, במשחק הראשון, הגעתי למצב ולא כבשתי. אני שמח שבדקה האחרונה הבקעתי. זה עוזר להרגשה. זו הרגשה מיוחדת להבקיע, במיוחד כשאני נמצא במועדון חדש וכולם מחכים לראות מה אני יכול לעשות אז חשוב להבקיע ולהיכנס לעניינים".

דאבור עדיין לא שם לעצמו מטרות גבוהות מדי. כרגע, הוא רק רוצה להפוך לשחקן מרכזי בקבוצה החדשה: "אני חולם להצליח כמה שיותר בסביליה, לתת כמה שיותר גולים ולעזור לקבוצה. אלה הציפיות והחלומות שלי בינתיים. אני לא צריך לדבר על חלומות יותר גדולים. אני רוצה לעבוד כמה שיותר קשה כדי לנסות ולהיות חלק מרכזי בקבוצה. זו תהיה הצלחה אם אצליח להיות בורג מרכזי בקבוצה ולהבקיע כמות גדולה של גולים".

על המפגש עם ליברפול, שהוזכרה כאחת הקבוצות שמעוניינות בו, הוסיף: "אני לא בא להראות לליברפול או לאנשים בליברפול מה אני שווה. גם לא הייתה שום הצעה רשמית. היו דיבורים באוויר ובתקשורת. מצד שני, כיף גדול לשחק מול מועדון כ"כ גדול. יהיה כיף אולי כן להראות דבר או שניים. אני לא מתעסק בזה יותר מדי. אני בא לעבוד קשה עם הקבוצה שלי. אני מקווה להשתתף במשחק ולהיות חלק מרכזי".

"כל מי שמכיר אותי יודע שכל פעם שאני מגיע לצומת אני נזכר איפה התחלתי", המשיך דאבור, "גם בימים שהייתי ילד קטן וחלמתי לשחק כדורגל. בזמנו חלמתי רק להיות שחקן בוגרים באחי נצרת. תודה לאל שאני נמצא פה היום ויש לי משחק מול אלופת אירופה. זה משהו מיוחד, מרגש. אני יכול להיות גאה בעצמי. אולי בעתיד משחק מול ליברפול יהיה משחק רשמי ולא ידידות. זו תהיה עוד הגשמת חלום. תמיד האמנתי בעצמי, תמיד ידעתי שאני יכול להגיע לרמות הכי גבוהות. אני נמצא באחד המועדונים הגדולים באירופה. אני גאה בדרך שעשיתי ואני רק רוצה להמשיך ולעבוד קשה ולנצל כל הזדמנות".

ואי אפשר בלי מילה על הנבחרת. דאבור, כזכור, נעדר מהמשחקים מול לטביה ופולין בשל חתונתו. בנבחרת טענו כי החלוץ הודיע על ההיעדרות מאוחר וכי לא יעברו על כך לסדר היום. מאז, כך נראה, העניינים נרגעו. דאבור: "לא הייתי פועל אחרת, בדיעבד. ההחלטה שלקחתי לגיטימית לגמרי. אני לא חושב שטעיתי במשהו. אולי הייתי יכול לעדכן את אנשי הנבחרת יותר מוקדם. עדיין, אני לא מרגיש שעשיתי טעות. כל העליהום שהיה נגדי מאחוריי. לא צריך להגיד יותר מדי. ארצה לחזור לנבחרת. מה שהיה היה, הכל עבר. אני שלם עם הכל".