אתלטיקו מדריד מנסה לבטל את העברת גריזמן

תלונת הקבוצה מסכנת את המעבר. פירפו בדרך לברצלונה

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.19 - 15:51
תחילת כתבה

האם אנטואן גריזמן חגג מוקדם מדי? לאחר שהכוכב הצרפתי הופיע במשחק הכנה במדי ברצלונה, היום (רביעי) פורסם בספרד כי הנהלת ה"לה ליגה" עשויה לבטל את ההעברה, כתוצאה מהתלונה שהגישה אתלטיקו מדריד בנוגע למחיר ששולם על השחקן. "יש אפשרות חוקית לחסום העברה של שחקן ואנחנו ניאלץ להחליט האם זה הפתרון הנכון לסיטואציה שנוצרה", הסביר נשיא ה"לה ליגה", חוויאר טבאס. "התלונה שהגישה אתלטיקו הטילה ספק על השלמת העסקה".

כזכור, הקבוצה המדרידאית הגישה תלונה רשמית לפיפ"א, על פניית ברצלונה לחלוץ וטענה כי היא נעשתה שלא כדין. לטענת המועדון, גורמים בברצלונה סיכמו את העברת השחקן עוד במרץ 2019 ולכן הסכום אותו עליה לשלם על החלוץ צריך להיות 200 מיליון יורו - סעיף השחרור המקורי של השחקן, שתוקפו פג רק ביולי 2019. זהו סכום גבוה משמעותית מ-120 מיליון היורו ששילמה הקבוצה הקטאלונית וספק אם במידת הצורך היא תצליח לגייס אותו.

סוגיית העברתו של השחקן נמשכת כבר קרוב לשנתיים וחצי. לטענת הקבוצה המדרידאית, ברצלונה פנתה אל גריזמן באופן לא חוקי בדצמבר 2017 על מנת לשכנע אותו לעבור לשורותיה. עם זאת, השחקן נשאר בקבוצה עד הקיץ הנוכחי, אז ברצלונה הפעילה את סעיף השחרור בחוזהו.

עתה נשאר לראות מה יכריעו הגופים השופטים בנושא - פיפ"א והליגה הספרדית.

בינתיים, בארסה עובדת על הרכש הבא שצפוי להיות ג'וניור פירפו. הקטאלונים במו"מ מתקדם עם בטיס על המגן השמאלי, שישמש כמחליף של ג'ורדי אלבה. העסקה צפויה להיסגר על כ-27 מיליון יורו ובבארסה רוצים להשלים את צירופו של פירפו עד היציאה לארה"ב. במקביל, בארסה הודיעה על הארכת חוזהו של כוכב קבוצת הנוער, אנסו פאטי. הקיצוני חתם לשלוש שנים עם סעיף שחרור של 100 מיליון יורו. זה מגיע יום אחרי שהקטאלונים איבדו עוד כישרון מוביל - צ'אבי סימונס, שהחליט לעזוב וכבר חתם בפ.ס.ז'.