דיווח: פיליפה קוטיניו יישאר בברצלונה

הברזילאי לא מוכן לנהל מו"מ עם פ.ס.ז' וימשיך בקטאלוניה

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.08.19 - 14:18
הברזילאי יישאר אחרי הכל? קוטיניו (getty)
הברזילאי יישאר אחרי הכל? קוטיניו (getty)
תחילת כתבה

לאחר לא מעט נסיונות, וכששמו קושר לאינספור קבוצות, ברצלונה הפנימה כי פיליפה קוטיניו כבר לא יוכל להימכר העונה. כך מדווח ה"מארקה" הספרדי היום (ראשון). לאחר שחלון ההעברות באנגליה נסגר, והמהלכים להעביר אותו לארסנל או טוטנהאם כשלו, בבארסה מאשרים כי ככל הנראה הברזילאי יהיה חלק מהסגל של ארנסטו ואלוורדה.

זו, כמובן, לא היתה העדיפות של הקטאלונים. ע"פ הדיווחים הם מנסים לצייר זאת כדבר חיובי, ושנוכחותו של קוטיניו משמעותית כדי לייצר סגל עמוק, אבל ברור כי עד הרגע האחרון היא ניסתה למכור אותו, בידיעה שהוא לא התאקלם היטב בברצלונה מאז הגעתו, לפני שנתיים, כמי שנועד להחליף את ניימאר.

ברמה המספרית, קוטיניו כבש בסה"כ 21 שערים בשתי עונות במדי הבלאוגראנה (כשלשם השוואה, ניימאר כבש 105 שערים בארבע עונות). גם כלכלית, קוטיניו התברר כמעמסה לאחר ששכרו (שעומד על קרוב ל-11 מיליון יורו לעונה) הוא מהגבוהים בקבוצה, ביחס הפוך לתרומתו על המגרש. לאור כל זאת, וגם לאחר שהספיקה הקיץ להשקיע סכום של 255 מיליון יורו על רכש, בארסה עשתה כל שביכולתה כדי להרוויח כסף על הברזילאי, אך כנראה שכל זה לא הספיק.

האפשרות היחידה שהוא בכל זאת יעזוב את ברצלונה, קשורה בעסקת חליפין עם פ.ס.ז' תמורת ניימאר. וכאן המכשול מגיע מהברזילאי עצמו, שלא מוכן לנהל עם הפריזאים מו"מ, כמו גם מהעובדה שבאופן כללי האפשרות שניימאר יגיע לברצלונה נראית רחוקה, בשל תג מחיר גבוה שהוצב מצד פ.ס.ז'.

הדפס