"רובן הסכים שקוטיניו ישחק עם מספר 10"

רומניגה על הקשר שהוצג בבאיירן ואמר: "מעדיף לשחק כ-10'"

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.08.19 - 15:30
תחילת כתבה

עכשיו זה סופי: פיליפה קוטיניו עוזב את ברצלונה. אחרי שבאיירן מינכן הודיעה על הצטרפותו של הקשר הברזילאי, היום (שני) בבוקר הגיעה ההודעה של הקטאלונים. קוטיניו הושאל לעונה אחת, הבווארים ישלמו עליה 8.5 מיליון יורו ובסיומה תהיה לה אופציית רכישה ב-120 מיליון יורו.

קוטיניו קיבל את החולצה מספר 10 בבאיירן ואמר: "זה אחד המועדונים הטובים באירופה וזה אתגר. יש לי שאיפות ואני בטוח שאוכל להגשים אותן עם חבריי לקבוצה". מנכ"ל באיירן, קרל היינץ רומניגה, סיפר: "עבדנו על צירופו של קוטיניו במשך תקופה ואנחנו שמחים להשלים את העסקה. עם היצירתיו והיכולת שלו, פיליפה ישדרג את ההתקפה שלנו מיידית".

לאחר מכן קוטיניו הוצג בבאיירן ואמר: "אני שמח להיות פה. באיירן התעניינה בי, עשתה הרבה כדי לצרף אותי ואני שמח לשחק בשביל מועדון גדול כזה. המאמן יחליט היכן אשחק, אבל העמדה המועדפת עליי היא כ'10' (מאחורי החלוץ). אני מקווה שאוכל להישאר כאן הרבה זמן ולזכות בהרבה תארים. כבר דיברתי עם תיאגו, ראפיניה ולוסיו על באיירן ולכולם היו לומר דברים טובים". רומניגה סיפר: "דיברנו עם אריין רובן על המספר. לא רצינו לתת את המספרים שלו (10) ושל ריברי (7), אבל רובן נתן את הסכמתו ואמר שהמספר 10 מושלם לקוטיניו".

כידוע, קוטיניו הוא הרכש היקר ביותר בתולדות ברצלונה, ששילמה עליו 120 מיליון יורו לליברפול, ממנה הגיע בחודש ינואר 2018. בנוסף לכך, המועדונים סיכמו על בונוסים עתידיים בגובה 40 מיליון יורו, אך מרביתם לא ישולמו למייטי רדס לפחות בשלב זה.

חצי השנה הראשונה של קוטיניו בבארסה נחשבה להצלחה יחסית. הקשר שהוחתם במטרה לשמש כמחליף לאנדרס אינייסטה, שיתף פעולה עמו בעונת 2017/18, אותה סיים עם 10 שערים ו-6 בישולים ב-22 משחקים במדי הבלאוגראנה. אלא שבעונה שעברה הברזילאי נחשב לאכזבה גדולה ולא עמד בציפיות כשהוא כובש 11 שערים ומבשל 5 נוספים ב-54 משחקים בכל המסגרות, שמרביתם דווקא כקיצוני שמאלי ולא כקשר.

בבארסה היו מעדיפים למכור את קוטיניו כדי להחזיר את ההשקעה הרבה בו וגם להכניס סכום גבוה שיאפשר להחזיר את ניימאר, אך בסופו של דבר הוא הושאל. מטבע הדברים, זה הופך את רכישתו של ניימאר מפ.ס.ז' לכמעט בלתי אפשרית.