מאפס למאה: הערך של אנסו פאטי זינק

הנער של בארסה חי בחלום: "יבטיח כותרות". כמה שווה פליקס?

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.19 - 07:39
תחילת כתבה

השבועות האחרונים היו התגשמות של חלום עבור אנסו פאטי, הפרוספקט החדש של ברצלונה. כשהוא רק בן 16, הוא ערך את הופעת הבכורה שלו בבוגרים, הבקיע שער כבר במשחקו השני והפך לשחקן השני בצעירותו אי פעם שכובש עבור הקטאלונים. אבל החותמת האמיתית הגיעה לחלום של פאטי הגיעה עם עלייתו של תג המחיר שעומד כעת על לא פחות מ-25 מיליון יורו ע"פ 'טראנספרמארקט'.

"אנסו פאטי זה השם הלוהט של השבועות האחרונים", הסביר טוביאס בלסיו, מומחה ספרדי בנושא, ל'בילד' הגרמני. "בגלל שהפך לשחקן השני הצעיר שכבר בתולדות ברצלונה, תשומת הלב סביבו עצומה. בברצלונה מקווים לכישרון חדש מבית היוצר של לה מאסיה, אחד שיבטיח כותרות מפוצצות לאורך זמן. לכן, הערך הראשוני שלו אפילו גבוה מ-25 מיליון יורו, משום שלפחות כעת, נראה שפאטי ימשיך לקבל קרדיט בקבוצה של ואלוורדה".

לצורך השוואה, הערך של קאלום הדסון אודוי, הכישרון של צ'לסי בן ה-18, זהה. פאטי לא היחיד שתג המחיר שלו עודכן, ולצידו עמדו עוד 47 שחקנים בליגה הספרדית. ערכו של ז'ואאו פליקס, הכוכב החדש של אתלטיקו מדריד, הוערך בכ-100 מיליון יורו - בכך השתווה לג'יידון סאנצ'ו כשחקן הצעיר בעל הערך הגבוה ביותר. מחירו של איבן ראקיטיץ', שמעמדו בברצלונה התנדנד הקיץ, ירד בחמישה מיליון והוא שווה כעת 35 מיליון יורו. שחקנה של ריאל מדריד, נאצ'ו, חווה גם כן ירידה וערכו שווה ל-20 מיליון יורו כעת.