ריבר פלייט זועמת על התנהלותו של סימאונה

המאמן העביר את בנו לאתלטיקו מדריד, בלי שאלופת הליברטדורס תקבל אחוזים מהעברה עתידית

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.09.19 - 00:41
תחילת כתבה

ריבר זועמת על דייגו סימאונה ועל אתלטיקו מדריד, והסיבה בכלי התקשורת בארגנטינה היא שפיפ"א הכריעה שבנו של צ'ולו, ג'וליאנו סימאונה, ששיחק במחלקת הנוער של אלופת הליברטדורס, שייך לקבוצה מבירת ספרד וישחק במחלקת הנוער שלה.

לפי חוקי פיפ"א, קטינים מתחת לגיל 16 לא יכולים לחתום על חוזה מקצועני, ובריבר, המדיניות היא להחתים אותם בין גילאי 16 ל-18, כשהם קרובים יותר לקבוצה הראשונה או למילואים. באלופת הליברטדורס ציפו שאתלטיקו תנהג כפי שקרה לא מעט בעבר, כאשר מועדון מאירופה רוצה לצרף אחד משחקניה בדרך לא רשמית ולכלול בהסכם אחוזים ממכירה עתידית.

עם זאת, המו"מ בין נציגי סימאונה לנציגי ריבר לא צלחו, וכעת במועדון הארגנטינאי אין יותר מדי ציפיות בעקבות פסיקת פיפ"א. ריבר מאוכזבת לא רק מכך שלא קיבלה פיצוי כספי על החלוץ בן ה-17, אלא גם מגישתו של סימאונה האב. זאת במיוחד לאחר שהיו יחסים טובים מאוד בין הצדדים מאז העברתו של מתיאס קראנביטר לאתלטיקו ב-2015, והעובדה ששלושת בניו של המאמן גדלו במועדון האדום-לבן.

יש לציין שדייגו סימאונה אימן בעבר את ריבר פלייט בין 2007 ל-2008, ואף הוליך אותה לאליפות הקלאוסורה. כעת, עם הצטרפותו של ג'וליאנו לקולצ'ונרוס, כעת שלושת בניו צ'ולו משחקים קרוב אליו באירופה, לאחר שג'ובאני משחק בקליארי וג'אנלוקה באיביזה.