הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אין סיכוי שדאבור יתרום פחות מדה יונג"

בסביליה ביקרו את לופטגי על שהעדיף את ההולנדי, והמאמן הודה: "חסרה לנו חדות בשליש האחרון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.09.19 - 06:27
דה יונג. לאוהדים נמאס ממנו (Getty)
דה יונג. לאוהדים נמאס ממנו (Getty)
תחילת כתבה

למרות שדורגה במקום הראשון בטבלה ערב המחזור, סביליה ספגה אמש (ראשון) את הפסד הבכורה שלה העונה בליגה. שחקניו של ז'ולן לופטגי לא הציגו יכולת טובה מול ריאל מדריד, והפסידו להם 1:0 בראמון סאנצ'ס פיחואן, לראשונה אחרי ארבע וחצי שנים.

החוד האנדלוסי, בראשות לוק דה יונג, לא ממש הצליח לאיים על טיבו קורטואה ולא בעט אפילו פעם אחת למסגרת, לראשונה מאז ספטמבר 2017. בנוסף, זה היה המשחק הראשון אחרי 17 שנים בו סביליה לא כבשה נגד הבלאנקוס בפיחואן, מה שרק חיזק את סימני השאלה סביב החלטתו של לופטגי להשאיר שוב את מואנס דאבור חוץ לסגל. "לא יכול להיות שדאבור עד כדי כך רע", צייץ העיתונאי חורחה ליאניו. "אני חושב שזה בלתי אפשרי. היכולת שלו היא לכל הפחות כמו של דה יונג. אני לא מאמין שהוא יכול לתרום פחות".

ולא רק בתקשורת הרימו גבות בעקבות החלטתו של לופטגי, גם לא מעט גולשים הביעו את דעתם ברשתות החברתיות על כך. "ההסבר היחיד למה שקורה עם דה יונג ודאבור זה שדה יונג חטף את המשפחה של לופטגי", צייץ אחד מהם. ואחר כתב: "נגמרה לי הסבלנות לדה יונג. זה כמו לשחק עם 10 שחקנים, הוא לא עושה כלום. דאבור עד כדי כך רע?".

לופטגי עצמו אומנם לא הזכיר את שמו של דאבור או של אף שחקן אחר, אך הודה בעצמו אחרי ההפסד: "חסרה לנו הנגיעה האחרונה בכדור. הקבוצה נלחמה והייתה במשחק עד הסוף. חבל שלא יצאנו לפחות עם נקודה כי המשחק היה שוויוני. במחצית הראשונה איבדנו הרבה ובשנייה פחות, אבל חסרה לנו חדות בשליש האחרון. היו לנו תוכניות משחק, אבל הן לא יצא לפועל. אנחנו צריכים להשתפר במסירה האחרונה, בכדור האחרון, אבל הקבוצה עשתה מאמץ גדול. בכנות, אני חושב שהיה משחק מאוד שוויוני".