חבל על הכסף? פליקס, הזאר וגריזמן מאכזבים

הם עלו יותר מ-300 מ' יורו, אבל סיפקו רק חמישה שערים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.09.19 - 14:11
תחילת כתבה

קבוצות הליגה הספרדית שפכו סכומי עתק בקיץ החולף, אבל אפשר להגיד שעד כה זה לא ממש עוזר להן. ברצלונה, ריאל מדריד ואתליטקו עומדות בפסגת הבזבניות, הן השקיעו מעל למאה מיליון יורו על צירוף אנטואן גריזמן, אדן הזאר וז'ואאו פליקס בהתאמה והנתונים של השלושה מעידים שהם עדיין לא קרובים לעמוד בציפיות.

בוקר אחרי ה-0:0 המשמים של ריאל ואתלטיקו וה-0:2 של ברצלונה בו שוב גריזמן לא כבש, ב"מארקה" ביצעו ניתוח נרחב של ביצועיהם. השלושה שיחקו במצטבר 1,511 דקות עד כה בליגה וחולקים חמישה שערים ושלושה בישולים בלבד.

נתחיל עם גריזמן. החלוץ עבר מאתלטיקו לברצלונה תמורת 120 מיליון ואפשר להגיד שהוא הפורה מבין השלושה. ב-705 הדקות שקיבל, שמתפרשות על פני שמונה הופעות, הספיק לכבוש שלושה שערים ולהוסיף שני בישולים (שני שערים ובישול מול בטיס), אבל אין ספק שמצופה ממנו להרבה יותר.

באשר לפליקס, החלוץ סומן כיורש של כריסטיאנו רונאלדו בפורטוגל ועד כה כבש שני שערים והוסיף בישול אחד ב-609 דקות המתפרשות על שמונה משחקים. הוא מקבל הנחה קטנה משום שמדובר בשחקן צעיר שהגיע לליגה חדשה ויש לו מספיק זמן להראות את יכולותיו.

ומה עם הזאר? המצב של חלוץ ריאל בעייתי בהרבה. הוא היה אמור להיות הסקורר החדש של הבלאנקוס, אבל בפועל סובל מפציעות מה שגרם לכך ששיחק רק 197 דקות המתפרשות על שלוש הופעות ועדיין לא שותף בשער של קבוצתו החדשה.