דאבור, דה יונג ומה שמפריד ביניהם: על משבר הישראלי

חלוץ הנבחרת לא זוכה לקרדיט בסביליה, ורואה מהיציע את ההולנדי משחק בכל מחזור ולא כובש ולו פעם אחת. מונצ'י, המנהל הספורטיבי, ניסה להסביר: "לופטגי היה הראשון לשמוח לחשוב שדאבור טוב מדה יונג. אם הייתי צריך, לא הייתי מהסס להחתים שוב את דה יונג"

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.19 - 18:30
תחילת כתבה

לא ברור אם מונאס דאבור ישחק או לא במדיה של סביליה במסגרת הליגה הספרדית, אבל בהחלט ברור שנדרש שינוי: התבוסה 4:0 לברצלונה בקאמפ נואו חידדה את תחושת המשבר בהתקפה, והציפה גם ביקורות כלפי החלוץ ההולנדי, לוק דה יונג

דה יונג, שנרכש הקיץ מפ.ס.וו איינדהובן, שיחק בשבעה מחזורי ליגה - ולא כבש ולו פעם אחת. במהלך התקופה, חלוץ נבחרת הולנד בעט 18 פעמים לשער, וכאמור לא מצא את הרשת. כל הזמן הזה, כמובן, חלוץ נבחרת ישראל לא זוכה אפילו לדקה אחת במסגרת הליגה ויותר מזה, אפילו לא נכלל בסגל של ז'ולן לופטגי למשחקים.

המנהל הספורטיבי המוערך של סביליה, מונצ'י, התייחס למשבר החלוץ שפוקד את המועדון ואמר: "לופטגי עושה את מה שהוא חושב שהכי נכון לקבוצה, אין לי ספק בזה. אני בטוח שהוא היה הראשון לשמוח לחשוב שדאבור עדיף על דה יונג, אבל זה הוא שרואה את שניהם על בסיס יומי. מי מהחלוצים שיצליח - דאבור, צ'יצ'ריטו, דה יונג, מוניר - אני אהיה המאושר בעולם, לא משנה לי מי. דה יונג? אם הייתי צריך, הייתי מחתים אותו שוב".

לופטגי, כמעט כצפוי, הגן גם כן על ההולנדי לאחר התבוסה בברצלונה. "הוא עשה הרבה דברים נכון, כמו כל הקבוצה, אבל לא הצליח להבקיע. כדי לנצח בקאמפ נואו אתה צריך לעשות הכל נכון, אבל גם את טיפת המזל שהיתה חסרה לנו", התעקש המאמן.

בתוך כך, אתר "מארקה" העלה סקר, בו נשאלו אוהדי סביליה האם לדעתם דה יונג צריך להמשיך ולקבל את הקרדיט בהתקפה. נכון לשעת פרסום הכתבה, התשובה חד משמעית: 82% מהנשאלים (כרגע הכמות עומדת על 348 איש) ענו "לא".