"עזיבת הרננדז פגעה יותר מזו של גריזמן"

סימאונה התראיין ודיבר על פליקס, השינויים באתלטיקו וקלופ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.19 - 12:33
תחילת כתבה

בזמן שרוב שחקניו נמצאים בפגרת הנבחרות, מאמן אתלטיקו מדריד, דייגו סימאונה, התראיין לתחנת הרדיו הספרדית "קאדנה סר", ודיבר על לא מעט נושאים. החל מהשינויים הרבים שאתלטיקו מדריד עברה הקיץ, הפערים מריאל מדריד וברצלונה, איזה מאמן הוא הכי מעריך ועל ההבדל בין אדן הזאר לז'ואאו פליקס.

אתלטיקו עברה הקיץ מתיחת פנים רחבה, אך למרות שאיבדה את הכוכב הגדול שלה, אנטואן גריזמן, סימאונה טען שדווקא עזיבתו של לוקאס הרננדז הייתה המשמעותית ביותר: "העזיבה שהכי פגעה בנו הייתה של לוקאס, שגדל במחלקת הנוער של המועדון והוא אחד מאיתנו. דייגו גודין היה חשוב מאוד לקבוצה בגלל האישיות והמנהיגות שלו בחדר ההלבשה, אבל אני חושב שאת גריזמן היה קשה יותר להחליף".

בנוסף, המאמן גילה שהוא עדיין בקשר עם חלוצה החדש של ברצלונה: "דיברתי איתו בהזדמנות מאז שעזב, הוא איפה שהוא רוצה להיות. הוא בחור צנוע שלא מדבר יותר מדי, הוא שמח ורגוע. אין לי ספק שיילך לו טוב שם, אבל זה תלוי בארנסטו ואלוורדה, לא בי. מי מתגעגע יותר למי מבין אתלטיקו לגריזמן? צריך לשאול אותו".

הארגנטיני התייחס לחיים כמאמן אתלטיקו: "הקהל מאוד תובעני. הם קיללו את לואיס אראגונס, את קיקו נרבאס ואותי. זה גבה מחיר מכולנו. המועדון עשה עבודה אדירה בעשור האחרון. בואו לא נסטה מהמסלול ולשם כך אנחנו צריכים להיות מאוחדים". בנוסף גילה: "הפעם היחידה בה הרגשתי שבאמת נדפקתי הייתה אחרי גמר ליגת האלופות ב-2016, שאלתי את עצמי אם עדיין יש לי את הכוח לאמן קבוצה תחרותית, והתגברתי על זה".

"אני לא אוהב אופי מתקרבן", הוסיף סימאונה, וגילה מי המאמן שהוא הכי מעריך: "יורגן קלופ, ללא ספק. הוא הפסיד וגם זכה בדברים יפים מאוד, אבל תמיד עם אותו סגנון. אני רואה שהוא קרוב לשחקנים"

צ'ולו דיבר גם על מדיניותה רכש של הקבוצה: "אני רוצה שחקנים שיודעים לשחק קבוצתי. אנחנו לא יכולים לשלוף את פנקס הצ'קים כמו ריאל מדריד וברצלונה. פליקס הוא לא כמו הזאר, אחד בן 30 והשני 19. הוא עלה לנו 120 מיליון יורו, אבל אנחנו עדיין צריכים לעשות ממנו שחקן". על העובדה שהפורטוגלי הוחלף בתשעה משחקים העונה, אמר: " אני צריך להגיד לילד בן 19, שצנוע ופתוח להקשיב, שהוא לא יכול לשחק בכל דקה. אני רוצה את הכי טוב עבורו".

על הפערים משתי הקבוצות הגדולות של ספרד, סימאונה אמר: "אני חושב שלברצלונה יש את הסגל הכי שלם באירופה. יש לה קישור נהדר, ראקיטיץ' אפילו לא משחק. ראקיטיץ'! שזכה בהכל! כרגע אנחנו לא ברמה של ריאל מדריד ושל ברצלונה, אם להיות כנים. כשוויטולו, קוראה ולמאר יעשו את קפיצת המדרגה באיכות נהיה קרובים אליהן יותר. כרגע אנחנו לא שם. צריכים לומר לאנשים את האמת".