כוכב נולד: התכנית הכלכלית של בארסה לפאטי

השדרוג וסעיף היציאה הבעייתי. העתיד המזהיר שמצפה לכוכב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.19 - 10:00
תחילת כתבה

פתיחת העונה של ברצלונה לא הייתה מהטובות שחוותה, בייחוד לאור הפציעות של ליאו מסי, לואיס סוארס ועוסמאן דמבלה, אבל אותן פציעות גם גרמו לשם חדש לצאת לאור - אנסו פאטי. למרות שהוא רק בן 16, עולם הכדורגל כבר מתחיל לקבל את העובדה שכוכב חדש נולד וכעת כל שנותר הוא להבטיח את עתידו, שסביר להניח שיהיה מזהיר, בקאמפ נואו.

כעת, לאחר שהוכיח שמקומו לצד השמות הגדולים של המועדון ובעזרת הזימון לנבחרת הצעירה של ספרד, בבארסה החלו להתכונן לסנריו בו לא מעט קבוצות גדולות ינסו לגנוב להם את הכישרון הצעיר. נכון לרגע זה, סעיף היציאה בחוזה של פאטי עומד על 100 מיליון יורו - סכום גבוה, בטח לשחקן בגילו, אך עדיין בהישג ידן של ענקיות היבשת דוגמת פ.ס.ז', מנצ'סטר סיטי ומנצ'סטר יונייטד.

פאטי, שכבר נטש את ברצלונה ב' ומתאמן על בסיס יומי עם הקבוצה הבכירה, הצית את דמיונם של לא מעט אנשי מקצוע עם היכולת שהציג על הקו מתחילת העונה - מה שמושך הרבה קבוצות לנסות ולפתות אותו במעבר נוצץ. בעקבות כך, במועדון כבר הכינו תכנית כלכלית שתבטיח את עתידו של פאטי במועדון.

למעשה, כבר עם המעבר הרשמי לברצלונה א' משכורתו של פאטי עלתה באופן אוטומטי וכעת היא תעמוד על מיליון יורו לעונה הראשונה שלו בבוגרים. על פי התכנית, אם ימשיך להתקדם באותו הקו, הקטאלונים ישדרגו את שכרו פעם נוספת, כשגם דיבורים על הארכת חוזה נמצאים על הפרק. כרגע, פאטי חתום בברצלונה עד 2020 עם אופציה להארכה בשנתיים. במקביל, במועדון מתכננים להכפיל את סעיף היציאה שלו, שיעמוד על 200 מיליון יורו, כדי להקדים תרופה למכה.