סופית: הקלאסיקו לא יתקיים ב-26 באוקטובר

בכפוף להסכמת המועדונים, המשחק ייערך במהלך חודש דצמבר

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.19 - 00:10
תחילת כתבה

העולם כולו, ביניהם לא מעט ישראלים אשר הבטיחו את מקומם בקלאסיקו הגדול בין ברצלונה לריאל מדריד, שאמור היה להתקיים ב-26 באוקטובר בקאמפ נואו, נוכחו לגלות הערב (חמישי) כי המשחק נדחה על ידי ההתאחדות הספרדית. כעת ממתינים להסכמת הקבוצות על תאריך חלופי.

לפי כל התקשורת בספרד, ההצעה האחרונה של "לה ליגה" היא לקיים את המשחק ביום שבת, ה-7 בדצמבר. אם ההצעה תצא לפועל, היא תשפיע על המחזור ה-16 בליגה הספרדית, בו ברצלונה אמורה לארח את מאיורקה וריאל מדריד את אספניול. על פי ההצעה, שני המשחקים יוקדמו ליום רביעי, ה-4 בדצמבר..

כדי שהמהלך יתקיים, לה ליגה תצטרך את הסכמתן של מאיורקה ושל אספניול. מדובר בשבוע מכריע עבור שתי המשתתפות בקלאסיקו בליגת האלופות, בו ריאל מדריד תתארח אצל קלאב ברוז' וברצלונה בסן סירו אצל אינטר, במסגרת המחזור האחרון של שלב הבתים.

מדובר בתאריך חדש שהוצע, לאחר שעד כה המועדים החדשים לקיום המשחק היו ב-4 בדצמבר, ב-18 בדצמבר או אפילו ב-15 בינואר. גם ריאל מדריד וגם ברצלונה סירבו להחלפת הביתיות, ההצעה הראשונית של של נשיא "לה ליגה", חאבייר טבאס.

כזכור, המצב הנפיץ והמהומות בקטאלוניה מכים גלים בספרד ויכול מאוד להיות שתהיה להם השפעה על הקלאסיקו הראשון של העונה. כלי התקשורת המקומיים בספרד החלו לדווח אתמול על אפשרות להעברת ביתיות למדריד או לדחיית המשחק, וכעת נראה שהאופצייה השנייה היא ההגיונית יותר.

ההפגנות בברצלונה בגלל הרשעת תשעה ממנהיגי המחאה למאסר של בין תשע ל-13 שנים, הובילו לסגירת דרכים רבות ואפילו את שדה התעופה אל פראט שגרמה לביטול למעלה מ-100 טיסות. אלופת ספרד תתקשה גם לקראת המשחק החוץ הקרוב מול אייבר וכבר נאלצה למצוא אופציה אחרת כדי להגיע לחבל הבאסקים.

המחאה התחדשה שנתיים לאחר משאל העם שנערך בתוך חבל הארץ, בו 92% הצביעו בעד היפרדות של קטאלוניה מספרד, ובכל זאת השינוי בפועל עדיין לא התקיים. עקב כך, רבות דובר על השאלה הספורטיבית העיקרית שנובעת מפיצול: האם ברצלונה תמשיך לשחק בליגה הספרדית, או תשחק בליגה אחרת? בינתיים, גם הנושא הזה עומד במחלוקת קשה, וגם למאמנים ולשחקנים יש חלק בה. פפ גווארדיולה הביע לא פעם את דעותיו הפוליטיות וגם לאחרונה הצית את הדיון.