"רודריגו רץ כמו שחקן אגף וכובש כמו חלוץ"

הכישרון נתן קבלות נגד לגאנס. ומה המשמעות לגבי ויניסיוס?

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.10.19 - 13:25
תחילת כתבה

אחרי 11 ימים, ריאל מדריד חזרה אתמול בגדול לליגה הספרדית עם 0:5 מוחץ על לגאנס, ומי שתפס את הכותרות היה הכישרון הברזילאי העולה שלה, רודריגו, שפתח לראשונה בהרכב, כבש תוך שבע דקות בלבד והציג יכולת טובה בהתקפה.

"ריאל מדריד המריאה," נתכב בשער העיתון "אס" עם תמונה גדולה של רודריגו, שפתח אתמול את מסכת השערים כבר בדקה השביעית. במארקה נכתב: "רץ כמו קיצוני וכובש כמו חלוץ", לאחר שהברזילאי רץ 11.6 ק"מ, מספר מרשים עבור שחקן התקפה.

"האמת שאני מאוד מרוצה ממה שקורה איתי", אמר רודריגו אחרי המשחק. "הכל קורה מהר מאוד, לא כמו שציפיתי, אבל אני מאוד מרוצה". הברזילאי, שהחליף צדדים במהלך המשחק, נשאל מה העמדה העדיפה עליו, והשיב: "לא אכפת לי, אין לי העדפה. התחלתי באגף ימין והחלפתי עם הזאר. אני אהנה לשחק גם במשאל וגם בימין. המשפחה שלי הגיעה להאצטדיון ונהנתה מאוד".

פריחתו של רודריגו היא בשורה מצוינת במיוחד עבור אגף ימין של ריאל מדריד, במיוחד בעקבות חוסר היציבות והפציעות של גארת' בייל והעובדה שהאלטרנטיבה היחידה לעמדה היא לוקאס ואסקס. עם זאת, מי שעשוי להיפגע מכך הוא דווקא חברו ובן ארצו של הברזילאי, ויניסיוס ג'וניור.

בניגוד למהלך העונה עד כה, הפעם רודריגו היה זה שהועדף על ידי זידאן בסגל ודווקא ויניסיוס מצא את עצמו בחוץ. מבט קצר על המספרים של השניים, מסביר בהחלט את ההחלטה של הצרפתי. לעומת ויניסיוס, שהיה צריך 1634 דקות ב-31 משחקים ו-61 בעיטות כדי לבקיע שלושה שערים, רודריגו היה צריך רק 232 דקות, ארבעה משחקים ושמונה בעיטות לשער כדי למצוא את הרשת פעמיים. מאזן מרשים לכל הדעות.

עם זאת, זידאן דאג להבהיר אחרי המשחק: "לא קרה כלום עם ויניסיוס. פשוט בעונה שעברה לא היה לנו את אדן הזארף שמשחק על העמדה שלו. אני בונה עליו להמשך". בן ארצם של שני הכישרונות, קאסמירו, הסתכל על חצי הכוס המלאה של הסיטואציה ואמר: "'המלחמה' בין רודריגו לוויניסיוס תעשה רק טוב לריאל מדריד".