"מסי יישאר בברצלונה בחמש השנים הקרובות"

הנשיא ברתומאו על הכוכב. וגם: התכנית לאחר הפרישה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.11.19 - 15:11
תחילת כתבה

מסי וברצלונה. נדמה כי צמד המילים הזה לא יכול להיפרד בשום שלב. כמו חומוס ופיתה, הם תמיד יהיו ביחד. הפנומן הארגנטיני כבר בן 32 וכל חייו שיחק בקאמפ נואו. אפילו בגילו המבוגר הוא ממשיך לקבוע סטנדרטים חדשים בליגה הספרדית ובליגת האלופות, כשנותרו לו עוד שנתיים לחוזה בבארסה. האם הוא מתכנן שינוי לקראת סוף הקריירה? על פי דבריו של נשיא המועדון, ז'וזפ מריה ברתומאו, הוא לא הולך לשום מקום. 

"אני בטוח ששני הצדדים רוצים שהוא יישאר במועדון", אמר ברתומאו, "בסופו של דבר מדובר בהחלטה של מסי. הוא הרוויח את הזכות להחליט מתי הוא יפסיק לשחק כדורגל ואיפה". בחוזה של הארגנטיני יש סעיף שמאפשר לו לעזוב בחינם בסיומה של כל עונה. למרות זאת, הנשיא לא מודאג: "הוא אמר לפני מספר שבועות, שהוא רוצה לסיים את הקריירה בברצלונה".

למרות גילו המתקדם, מסי, שכבש שלושער במחזור הליגה האחרון, השיג ציון דרך משמעותי. זו העונה ה-11 ברציפות בה הוא כובש 40 שערים לפחות בשנה קלדנדרית. ברתומאו לא נותר אדיש למספרים: "בשלוש העונות הקרובות הוא ימשיך להיות המנהיג של ברצלונה. אני מאמין שהוא יישאר פה גם עוד חמש שנים. יאמר לזכותו שהוא עדיין צעיר, חזק ושאפתן".

מה לגבי העתיד? הנשיא בטוח שהקשר בין כוכב העל למועדון יימשך: "אין לי ספק שגם לאחר שיפרוש, הוא יישאר קשור לברצלונה עד סוף ימיו. קודם כל, בגלל שהוא השחקן הכי גדול בתולדות בארסה וכאן הוא גדל. אני בספק גדול אם מישהו יצליח להשוות את ההישגים האלה אי פעם. ההיבט השני הוא הכישרון שלו. המנהיגות והעליונות שהוא מפגין בעולם הכדורגל, יקשרו אותו לקבוצה כל חייו".