"הכי קרוב לבן יידר": דאבור יקבל הזדמנות?

לפני אפואל, מחמאות לחלוץ סביליה: "זוכה באמון של לופטגי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.12.19 - 17:50
תחילת כתבה

תחילת הדרך של מונאס דאבור בסביליה הייתה מאלה בעליות וירידות, בעיקר ירידות, אבל לאחרונה עושה רושם שדאבור עלה על הנתיב שחיפש. נכון, הוא עדיין לא מקבל את דקות המשחק אותן הוא או אנחנו היינו רוצים שיקבל, אבל לאט לאט ההזדמנויות מתחילות לצוץ לחלוץ הישראלי.

אחרי שקיבל את דקות הבכורה שלו בליגה הספרדית ואף הותיר רושם חיובי - לפחות על אוהדי סביליה שכל כך ציפו לראות אותו על הדשא ברמון סאנצ'ס פיחואן - דאבור חוזר למפעל המוכר ואהוב, הליגה האירופית. למה מוכר ואהוב? תחילה כי שם הוא קיבל את ההזדמנות הראשונה שלו בקבוצה, ושנית בגלל מאזן 18 השערים ב-44 משחקים.

בינתיים, בתקשורת האנדלוסית ממשיכים לעקוב אחרי מערכת היחסים בינו לבין ז'ולן לופטגי, כשנראה כי השניים מתחילים לשדר על אותו גל. "דאבור מעולם לא ויתר בקרב על דקות המשחק שלו, וכתוצאה מכך עושה רושם שהוא מתחיל לזכות בביטחון של לופטגי", כתבו באתר מקומי. "בעשר הדקות שקיבל בליגה הוא עשה דברים טובים, עד כדי כך שלא מעט הרימו גבה בנוגע לכמות ההזדמנויות שקיבל עד כה".

באתר אחר בספרד בחנו את החלק הקדמי הלא כל כך פורה של סביליה העונה בליגה הספרדית (20 שערים ב-16 משחקים) והפנו לא מעט אצבעות מאשימות כלפי לופטגי. "מדובר בנידוי מוזר, שגובל בחוסר כבוד", הם כתבו. "סיטואציה שלא מותירה ברירה אלא להעלות ספקולציות בנוגע לעתידו ולסיבה לפיה הוא לא משחק. האם מדובר בבעיה הגנתית או בהכנה לקראת ינואר?".

"כך או כך, בזמן המועט בו הוא שיחק הוא הפגין יכולת שווה או עדיפה לאלה שמתחרים איתו על העמדה", הם המשיכו וסיכמו: "למונאס יש תנועה נהדרת, הוא חכם בדרך בה הוא משיג את השער. המהלכים שלו יצירתיים, הוא הדבר הקרוב ביותר לבן יידר".