צבא שלם וסכנה בדרגה 4: האבטחה בקלאסיקו

וגם: ראקיטיץ', הפצועים ופאטי. ואלוורדה מתכונן לסוסיאדד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.12.19 - 19:05
תחילת כתבה

הספירה לאחור עד לקלאסיקו הגדול של ספרד כבר החלה מזמן, אבל עוד לפני שברצלונה תעלה על כר הדשא בקאמפ נואו - יש לה עוד טיול אחד קטן לעשות לחבל הבאסקים, טיול שעלול להסתבך. מחר (שבת), הקטאלנים יתארחו אצל ריאל סוסיאדד לקרב צמרת מסקרן, ובינתיים, ארנסטו ואלוורדה התייצב למסיבת העיתונאים המסורתית וסיפק כמה אמירות מעניינות במיוחד.

בשנתיים האחרונות ניצחנו את ריאל סוסיאדד באצטדיון שלהם, אבל העונה זה סיפור שונה לגמרי", הבהיר ואלוורדה. "הם נמצאים בעיצומה של עונה נהדרת, אנחנו יודעים שהולך להיות משחק לא פשוט. הקלאסיקו? נתרכז בו החל מיום ראשון. נכון שמדובר במשחק שמספק לא מעט כותרות, ואני יודע שזו סיטואציה מיוחדת בגלל הדחייה, אבל כל דבר בעיתו. שלוש נקודות מול ריאל מדריד הם בדיוק אותם שלוש נקודות מול סוסיאדד".

ובינתיים, בדומה לישראל, בספרד מתעסקים בעיקר באבטחה בקלאסיקו. על פי דיווחים של העיתון הספרדי 'ספורט', צפויים להיות בקאמפ נואו כ-3,000 חיילים, כך הודיע שר הפנים המקומי, כאשר מתוכם 1,000 סוכנים מיוחדים - זאת בשל סכנה בדרגה 4 מתוך 5 בכל הנוגע לטרור באצטדיון. "אם יגידו לי לשנות את התכניות לפני המשחק, אחשוב על זה", אמר ואלוורדה. "אבל אף אחד לא אמר לי כלום על האבטחה הכבדה".

ויש גם משחק. החדשות הטובות מבחינת בארסה, זה שובם של שני שחקנים חשובים ברוטציה. "ג'ורדי אלבה ונלסון סמאדו חזרו להתאמן כבר לפני כמה זמן", סיפר מאמן המוליכה. "אנחנו מקווים שנוכל להשתמש בהם כבר מחר. ראקיטיץ'? הוא משחק יותר בתקופה האחרונה כי הוא משחק טוב". בנוגע לכוכב הניצחון על אינטר, אנסו פאטי, הוסיף המאמן וסיכם: "יש יותר רעש מבחוץ מאשר מבפנים, אבל הוא מאוד רגוע וטוב".