"סקנדל"; "בשביל מה יש VAR?": זעם בבארסה

הקטאלונים יגישו תלונה להתאחדות על הפנדל שלא נשרק ב-2:2 מול סוסיאדד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.12.19 - 08:53
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

זו לא ההכנה לה היא ציפתה: ארבעה ימים לפני הקלאסיקו, ברצלונה מעדה אמש (שבת) כשסיימה רק ב-2:2 בסאן סבסטיאן מול ריאל סוסיאדד. חניכיו של ארנסטו ואלוורדה נחלצו מפיגור עם שער ובישול ללואיס סוארס, אבל טעות של השוער הגרמני, מארק אנדרה טר שטגן, מנעה מהם לצאת עם ניצחון, והיא חזרה הביתה רק עם נקודה.

הקטאלונים אמנם עלו זמנית למקום הראשון, אולם ניצחון של ריאל מדריד במסטאייה על ולנסיה יוריד אותם חזרה אל המקום השני, וכשהם שתי נקודות מאחורי הבלאנקוס לפני המשחק החשוב.

התחושה שבלטה אצל ברצלונה בסיום המשחק, היא בעיקר מרירות כלפי השיפוט. זאת, בשל האירוע מעורר המחלוקת בתוספת הזמן: ג'רארד פיקה ספק הוכשל ברחבה ע"י דייגו יורנטה, אבל השופט חאבייר אלברולה בחר להתעלם, ואפילו לא לבדוק את הנושא במערכת ה-VAR - זאת, לאחר שפנדל דומה דווקא נשרק לזכות סוסיאדד, בדקה ה-12 של המשחק (ואותו ניצל היטב מיקל אויארסבל). לפי דיווח ב"ספורט" הקטאלני נשיא ברצלונה, ז'וזפ מריה ברתומיאו, ישלח תלונה רשמית לנשיא ההתאחדות הספרדית, לואיס רוביאלס, באשר לביצועי ה-VAR.

בתקשורת הקטאלנית קיבלו קשה את שערוריית השיפוט. "סקנדל!" נכתב ב"ספורט". "האם המטרה של ה-VAR היא לעשות צדק או להיות בחדר החשוך?". "מבוכת שיפוט לפני הקלאסיקו", הוסיפו ב"מונדו דפורטיבו". "בשביל מה יש את ה-VAR?"

אצל אלופת ספרד, הרוחות סערו. "לא הבנתי למה האירוע לא נבדק ב-VAR", אמר בסיום סרחיו בוסקטס. "במהלכים כאלה, בדקה כל כך מכריעה, המערכת חייבת להתערב. היו מהלכים שמוטלים בספק, גבוליים, אבל הפנדל היה כל כך ברור... קשה לדעת למה לא להשתמש בכל הצעדים האפשריים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה".
ארנסטו ואלוורדה, המאמן, היה מעט יותר מסויג. "אני לא שופט, אני לא יודע אם השופט החליט נכון. בפנדל שנשרק להם, לדעתי היתה נגיעה, במקרה של פיקה אני אצטרך לראות".

הראש של ברצלונה, כמובן, נמצא כעת במשחק הגדול מול ריאל. ואלוורדה מודע להבדלים: "זה יהיה משחק קשוח, אבל שונה. כולם יהיו כשירים", הוא הודיע באופן רשמי, "יש לנו ארבעה ימים להתאושש ולהתכונן כמו שצריך". סרחיו בוסקטס בטוח בעצמנו: "בסוף אנחנו משחקים בבית שלנו, ותמיד בקלאסיקו הבאנו את היכולת שלנו".