הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואלוורדה פוטר מברצלונה, סטיין מונה רשמית במקומו

רעידת אדמה בבירת קטאלוניה: לראשונה מאז 2003, בארסה מחליפה מאמן באמצע העונה. הבאסקי עוזב אחרי שנתיים וחצי שכללו שתי אליפויות, אך גם שתי הדחות מביכות בליגת האלופות. קיקה סטיין, אקס בטיס, חתם עד קיץ 2022 וצפוי להיות מוצג במסע"ת ב-15:30

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.01.20 - 00:16
תחילת כתבה

עידן חדש בברצלונה. אחרי סאגה שנמשכה מספר ימים ולא הוסיפה הרבה כבוד למי מהמעורבים, ברצלונה הודיעה הלילה (שלישי) רשמית על פיטוריו של ארנסטו ואלוורדה אחרי שנתיים וחצי בתפקיד המאמן. זמן קצר מאוחר יותר, אלופת ספרד כבר הודיעה על מינוי מחליף: קיקה סטיין, אקס בטיס, חתם על חוזה לשנתיים וחצי, כלומר עד קיץ 2022. בכך, ברצלונה עשתה דבר שלא ידעה מאז 2003 - זעזוע על הקווים באמצע העונה (אז היה זה לואי ואן חאל שפוטר).

סטיין בן ה-61, המאמן האחרון שניצח את ברצלונה בקאמפ נואו, יגיע במהלך היום לקאמפ נואו - הפעם בתור הבוס החדש. מאמן בטיס לשעבר, שהיה מחוסר עבודה מאז פתיחת העונה, צפוי להיות מוצג במסיבת עיתונאים ב-15:30, במסגרתה עתיד לדבר גם הנשיא ג'וזפ מריה ברתומיאו ואולי אף להתייחס לימים האחרונים, שכאמור לא ממש הוסיפו כבוד לאחד המועדונים הגדולים בעולם.

ואלוורדה מונה לתפקיד בסוף מאי 2017, כמחליפו של לואיס אנריקה אחרי שלוש שנים מוצלחות יחסית (שכללו שתי זכיות באליפות, שלושה גביעים וזכייה אחת בליגת האלופות) של קודמו. בקדנציה שלו אמנם הצליח לשמור על ההגמוניה בליגה, כשזכה בשתי אליפויות רצופות, אבל בשנה שעברה איבד את הגביע (לטובת ולנסיה שניצחה את בארסה בגמר), ופעמיים הודח מליגת האלופות באותו תרחיש זהה. יתרון מבטיח מהמשחק הראשון, ותבוסה בגומלין.

ראשית, בעונת 2017/18, הוביל 1:4 על רומא במשחק הראשון, אך הובס 3:0 בגומלין והודח ברבע הגמר; עונה מאוחר יותר, התסריט חזר על עצמו: ברצלונה הביסה 0:3 את ליברפול במשחק הראשון בחצי הגמר, אבל הושפלה והובסה 4:0 באנפילד ושוב הודחה בבושת פנים מהמפעל היוקרתי ביבשת.

מספרית, הנתונים של המאמן חיוביים: ואלוורדה ניהל 144 משחקים בברצלונה, 97 מתוכם ניצח, 32 הסתיימו בתיקו ו-15 נגמרו בהפסד. אחוזי ההצלחה שלו בקאמפ נואו עומדים על 67.36%. עם זאת, לכל אורך התקופה שלו כמאמן זכה לביקורות על שיטת המשחק השמרנית (בוודאי לאור המסורת של בארסה תחת מאמנים כמו רייקארד, גווארדיולה ולואיס אנריקה), וההסתמכות יתר על המידה על הכישרון של ליונל מסי.

ברצלונה, כאמור, מפטרת מאמן באמצע העונה לראשונה מאז 2003, אז נפרדה מלואי ואן חאל. ראדומיר אנטיץ' החליף את ואן חאל עד תום העונה, בקיץ הגיע פרנק רייקארד והחלה השושלת המוצלחת הראשונה של הקטאלונים. האם זה יקרה שוב? רק הזמן יגיד.