מפרות לפרות קדושות: כך תיראה בארסה החדשה

הסגנון, הקישור והמגנים. ההחלטות שעל השולחן של סטיין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.01.20 - 15:11
תחילת כתבה

"רק אתמול טיילתי ליד הפרות בכפר שלי, והיום אני מאמן את הכי גדולים", זה המשפט שכנראה לא יישכח בקרוב מהצגתו של קיקה סטיין אתמול (שלישי) ברצלונה. כעת, למרות שהוא מגיע לקבוצה שמוליכה את הליגה הספרדית, אין ספק שעל כתפיו של המאמן מסנטאנדר מוטלים לא מעט אחריות ולחץ.  ב"מארקה", פירטו חלק מהאתגרים שיעמדו בפניו, במאמר שקיבל את הכותרת "מהפרות לפרות הקדושות".

החתמת או אי החתמת חלוץ. לואיס סוארס ייעדר בארבעת החודשים הקרובים בעקבות ניתוח בברכו, ובשבועיים שנותרו לתום חלון ההעברות, סטיין יצטרך להחליט אם לצרף לו מחליף באופן זמני או קבוע. בסגל הקיים, האפשרית המציאותית ביותר היא שאנטואן גריזמן ימלא את מקומו של האורוגוואי, כשקרלס פרס ואנסו פאטי הצעירים יאיישו את אגף שמאל לפחות עד החלמתו של עוסמאן דמבלה.

להחזיר לחיים את הסגנון של ברצלונה. תחת ארנסטו ואלוורדה, הקבוצה הציגה הרבה פחות מהלחץ הגבוה והחזקת הכדור שפרסמו כל כך את הסגנון שלה לאורך השנים, ושהביא לה לא מעט תארים. למרות הזמן הקצר שיש לו כדי לעבור עם הסגל החדש שלו, אין ספק שהחזרת הסגנון המוכר היא אחת הסיבות העיקריות שהמאמן החדש נחת בקאמפ נואו. 

רענון של הקישור. בהמשך לסעיף הקודם, החולייה המרכזית כנראה תהיה הדבר המרכזי שסטיין יתמקד בו, מאחר שהיא כל כך בסיסית לסגנון המשחק שגם הוא וגם ברצלונה דוגלים בו. הוא יצטרך לעזור לסרחיו בוסקטס לחזור ליכולת שיא, למצוא את התפקוד הנכון עבור איבל ראקיטיץ' וארתורו וידאל וסוגייה לא פחות בוערת - להבהיר כמה דקות אחד הכשרונות הגדולים בקבוצה, ריקי פוץ', צפוי לקבל.

דילמת המגן הימני. סרג'י רוברטו רשם 1,725 דקות ב-22 משחקים, בעוד נלסון סמדו 1,293 ב-20 כך שעדיין לא ברור מי מהשניים הוא המגן הבכיר של בארסה. עם סגנונם השונה של השניים, מעניין יהיה לראות איזו החלטה סטיין יקבל.

ג'וניור פירפו. סביר להניח שהמגן השמאלי שהגיע הקיץ מריאל בטיס היה אחד השחקנים שיותר שמחו לשמוע שמאמנו לשעבר נוחת בקאמפ-נואו. פירפו, שלא זכה לדקות רבות מדי אצל ואלוורדה, יקווה לראות קצת יותר דשא אצל סטיין, שמצידו, יצטרך להפיק את המיטב מהשחקן החדש-ישן שלו.

פוץ' נכנס לעניינים: אחד השחקנים שיקבל קרדיט הוא ריקי פוץ'. אחד מהשחקנים הכשרוניים במחלקת הנוער יפסיק להתאמן עם ברצלונה ב', אלא יוקפץ באופן מוחלט לסגל הבכיר. על פי דיווחים בספרד, סטיין מעריך את היהלום וצפוי להעניק לו דקות משמעותיות.