הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בושה, זו טעות אדירה": סביליה זועמת

לופטגי ומונצ'י תקפו את השיפוט בשל פסילת השער נגד ריאל מדריד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.20 - 21:21
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

החלטת שיפוט אחת, בדקה ה-31 במשחק בין ריאל מדריד לסביליה, תפסה את הכותרות בכל ספרד. לוק דה יונג הבקיע והעלה את האנדלוסים ליתרון, אך השער נפסל לאחר בדיקת ה-VAR בטענה לעבירה של נמניה גודליי על הבלם של הבלאנקוס, אדר מיליטאו. בסופו של דבר, המארחת סגרה 17 משחקים רצופים ללא הפסד וניצחה 1:2 בדרך לפסגה (לפחות זמנית), אך אנשי סביליה התקשו לקבל זאת עקב החלטת השיפוט השנויה במחלוקת.

מאמן סביליה ואקס ריאל מדריד, ז'ולן לופטגי, זעם על השופט, שפסל את השער של דה יונג במחצית הראשונה: "הגיע לנו יותר מההפסד הזה. הייתה לנו מחצית ראשונה טובה, כבשנו שער חוקי ואני לא מבין למה פסלו את השער. זו טעות אדירה. לא התחלנו טוב את המחצית השניה ואז ספגנו ולקחנו סיכונים". בנוסף, לופטגי ירד זועם לכיוון חדרי ההלבשה במחצית וצעק לעבר המנהל הספורטיבי של סביליה, מונצ'י: "זו בושה".

מונצ'י היה אף יותר תקיף מהמאמן: "כולם ראו את הפעולה ואני לא יכול לנתח את המשחק בצורה מקצועית אחרי הרגע הזה. ריאל מדריד עוד רצתה לבטל את השער השני של דה יונג ואם זה היה קורה, הייתי מוריד את הקבוצה מהמגרש". בנוסף, מומחה השופטים של המארקה, חואן אנדוז'אר אוליבר, קבע כי השער חוקי ולא הייתה חסימה של נתניה גודליי על אדר מיליטאו במהלך השער.

מנגד, תגובתו של מאמן ריאל מדריד, זינדין זידאן, לא איחרה להגיע: "אני ראיתי עבירה בשער הראשון ועובדה שלאחר בדיקת ה-VAR השופט פסל את השער. במחצית השניה, הייתה נגיעת יד בשער של דה יונג והוא התעלם מזה. אני לא חושב שהשופטים הכריעו את המשחק". על דבריו של מונצ'י אמר זידאן: "הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל אני חושב שהוא דיבר בצורה קיצונית".

גיבור הניצחון של הבלאנקוס היה קאסמירו שכבש צמד: "אני שמח בשבילו", אמר המאמן, "כל אחד יכול לכבוש בקבוצה שלנו. השער הראשון הפתיע אותי מכיוון שהוא הגיע מקו שני. באופן כללי, המחצית השניה שלנו הייתה טובה מאוד". בנוסף שני שחקנים של ריאל מדריד רשמו ציון דרך, כשמרסלו ערך את הופעתו ה-350 ב'לה ליגה' ורפאל וראן רשם 300 הופעות במדי המועדון.