112 שחקנים באוויר: המשבר הבא בספרד?

בצל הקורונה: הצרה שעלולה לפרוץ במידה שהליגה תשוחק ביולי

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.03.20 - 23:02
תחילת כתבה

הליגה הספרדית, כמו רבות אחרות ברחבי העולם, הופסקה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ולא ברור מתי תשוב לפעילות. בזמן שראשי הליגה מנסים להתמודד עם משבר אחד, גדול במיוחד, ייתכן כי בעתיד הקרוב הם ידרשו לסוגיה קשה מאוד אחרת.

כאמור, בשלב זה אין דרך לדעת מתי, אם בכלל, עונת 2019/20 תשוב לחיים. יחד עם זאת, בהנחה שאופ"א תחליט ביום שלישי לדחות את אליפות אירופה לאומות, זה יפתח את הדלת עבור הליגות השונות לשחק לתוך הקיץ - במידה כמובן שהמצב יתבהר וישתפר. וכאן, אם כן, מסתתרת צרה לא קטנה עבור ראשי הכדורגל הספרדי.

ב"אס" המדרידאי בדקו ומצאו כי לא פחות מ-112 שחקנים בליגה הראשונה מסיימים את החוזה ב-30 ביוני השנה. אם כן, מה יקרה במידה שעונת 2019/20 בליגה הספרדית תיגרר לתוך חודש יולי? לסוגיה הזאת ידרשו ראשי הענף, וכמה קבוצות עלולות להיפגע באופן משמעותי.

מבין 20 הקבוצות בליגה הבכירה - ל-19 יש לפחות שחקן אחד שמסיים את ההתקשרות עם מועדונו בסוף חודש יוני. היחידה שלא תיפגע? ברצלונה. ומי עלולה להיות המפסידה העיקרית? ובכן, זו תהיה לגאנס, אשר מדורגת מתחת לקו האדום ולא פחות מ-14 משחקניה מסיימים חוזה. למאיורקה ולאספניול, שגם כן נאבקות נגד הירידה, יש 10 שחקנים כאלה.

ואם ברצלונה לא תיפגע מהסיטואציה, מה לגבי ריאל מדריד? ובכן, לה יש רק שחקן אחד כזה, ולא כל כך משמעותי. מדובר בשוער המחליף אלפונס אראולה, שיסיים את תקופת השאלתו למועדון מהבירה. לסביליה, השלישית בטבלה, ארבעה שיסיימו חוזה בסוף יוני, בהם אבר באנגה ונוליטו.