"המסר הוא לעזור": הקרן שהקים סאול בספרד

מוראטה ונוספים לצד קשר אתלטיקו: "רק יחד נצא מהמשבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.20 - 23:44
תחילת כתבה

ספרד היא אחת מהמדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר מנגיף הקורונה. קשר אתלטיקו מדריד, סאול ניגס, נמצא בבידוד וחשב על דרך לעזור לרופאים, לעצמאים ובעלי העסקים הקטנים בעולם. יחד עם סרחיו בוסקטס, אוליבייר טורס, אלבארו מוראטה ומיגל אנחל מויה הם הקימו את קרן "אנחנו נעבור את זה ביחד".

"המטרה היא לעזור לעסקים קטנים, עצמאיים ועובדי מערכת הבריאות, שעובדים שעות על גבי שעות עבורנו. אני אעשה כל מה שיעזור לאנשים לחזור לחיות בצורה נורמלית": הצהיר סאול. מי שזקוק לעזרה בספרד יכול להירשם ישירות לאתר שכבר פעיל ועתיד לתת גם ייעוץ ורעיונות איך להסתדר מבחינה כלכלית.

"אנחנו עדיין מנסים לבנות אסטרטגיה ולתאם את הכל, אבל אנו צריכים עזרה מאנשים". בספרד נכתב כי מספר כדורגלנים ומפורסמים נוספים הצטרפו למיזם שתופס תאוצה במדינה: "מוראטה תרם חולצה חתומה, אפשר לתרום גם 5 יורו, יש לאנשים כל מיני דרכים לעזור".

אז מאיפה הגיע הרעיון? "צפיתי בחדשות ביום השלישי לבידוד וחשבתי על כל האנשים שנפגעים", סיפר סאול, "חלק לא יכולים ללכת לעבודה, חלק חולים, אנשים הולכים לעבור תקופה לא טובה. הבריאות הכי חשובה, אבל צריך לחשוב גם על החזרה לשגרה ביום שאחרי. דיברתי עם הסוכן שלי והחלטנו להתחיל את הפרויקט. המסר הוא לעזור, הגיע הזמן לחשוב על אנשים אחרים, אם נוכל לצאת מהמצב הזה זה רק יחד".