מסי ורונאלדו יחד בבארסה? כך כמעט קרה הבלתי ייאמן

משבר גדול בצמרת ריאל מדריד במהלך תחילת 2009, קירב את הסופרסטאר הפורטוגלי למעבר לקאמפ נואו ולשיתוף פעולה עם מי שלימים יהפוך לנמסיס. הסיפור המלא בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.20 - 11:19
תחילת כתבה

ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו יצרו בעשור האחרון את אחת היריבויות הספורטיביות הגדולות בכל הזמנים, אבל הבוקר (ראשון) מסתבר כי לא היה חסר הרבה שהם בכלל ישתפו פעולה באותה קבוצה. ב"ספורט" הקטאלוני פירסמו סיפור מרתק על משבר גדול שהתרחש בצמרת מועדון הכדורגל של ריאל מדריד בתחילת שנת 2009, וכמעט הוביל לנחיתתו של הסופרסטאר הפורטוגלי בברצלונה.

נתחיל מהסוף: "גיבור" הסיפור הוא פלורנטינו פרס, שבאותם ימים כלל לא היה חלק מהמועדון; פרס, הנשיא הנוכחי, כן פעל מאחורי הקלעים כדי לחזור לסנטיאגו ברנבאו (התפטר בפברואר 2006), דבר שהוביל לבסוף להתפטרותו של רמון קלדרון באמצע חודש ינואר של 2009.

בכל אופן, עוד לפני שקלדרון התפטר, צץ לו משבר ראשון במה שתהפוך בהמשך ל"סאגת רונאלדו". תחנת רדיו בספרד פרסמה כי לכריסטיאנו יש הסכם עם מנצ'סטר יונייטד לפיו הוא יוכל לעזוב בסיום העונה תמורת "סכום הגיוני". יתרה מכך, מארח התכנית חשף כי כבר נחתם חוזה מול הפורטוגלי שכולל סעיף סודיות, שאם יישבר, יכול לבטל את ההסכם. מישהו, מן הסתם, התעלם מאותו סעיף כשהדליף זאת לעיתונאים, וסר אלכס פרגוסון מצידו טען בפני העיתונאים באנגליה כי כריסטיאנו לא הולך לשום מקום.

המשבר הפך חריף יותר באמצע חודש במארס, אז כבר שימש ויסנטה בולודה בתור נשיא זמני עד הבחירות שייערכו בקיץ. ב-18 באותו חודש התראיין אדם בשם אדוארדו פרננדס דה בלאס ויצא בהאשמות נגד המצב הכלכלי בריאל מדריד. הוא אף צוטט כך: "כריסטיאנו רונאלדו הוא אחד השחקנים הטובים בעולם, אבל מנצ'סטר יונייטד דורשת עבורו הרבה מאוד ובכסף הזה אפשר להחתים שני שחקנים מנבחרת ספרד". בהמשך התברר כי דה בלאס עמד מאחורי קמפיין הבחירות של פרס.

מה שדה בלאס ופרס לא לקחו בחשבון היה זה: בולודה שמע את ההאשמות ולא הסכים שהכתם יילך איתו עד סוף הקריירה הפוליטית; הוא התקשר ישירות לסוכנו של כריסטיאנו, ז'ורז'ה מנדש, והציע לבטל את החוזה; רונאלדו, על פי ההסכם שהיה לו עם יונייטד, יכול היה לחתום בכל מועדון אחר בעולם. מהרגע הזה, כך על פי "ספורט" החל "יום מטורף".

מנדש הסכים לביטול החוזה, ללא שום תמורה, ושלח את עורך דינו למדריד כדי לטפל בדברים. מדוע? כי סוכן-העל החזיק באותו זמן בשתי הצעות אחרות עבור הסופרסטאר, שתיהן בסכום גבוה יותר מזו שהציעה ריאל: 105 מיליון יורו מברצלונה ואחת נוספת ממנצ'סטר סיטי, שעל פי מקורות מסוימים עמדה על 150 מיליון יורו.

בשלב זה נכנס לתמונה אדם בשם חוסה מנואל סאנצ'ס, מבכירי ריאל מדריד. הוא ביקש מהאנשים המקורבים ביותר לבולודה עזרה על מנת לשנות את דעתו. בולודה, מצידו, התעקש כי הוא לא יהיה ה"אידיוט" שיציב את כלכלת המועדון בסכנה. ואז, באופן יוצא דופן במיוחד, המשבר נפתר.

סאנצ'ס שיכנע את בולודה להתקשר לפלורנטינו פרס, שבאותו שלב טרם אישר את מועמדותו לנשיאות ובתאוריה לא הייתה לו השפעה כלשהי על המועדון. ואולם, איש לא פקפק בכך שהוא עומד מאחורי אותן הצהרות של פרננדס דה בלאס.

על פי הסיפור, בולודה הסביר לפרס כי נמאס לו לשמוע את המסרים של דה בלאס לגבי מחירו של כריסטיאנו ועל כך שהוא מסכן את כלכלת המועדון. פרס הבהיר: "דה בלאס לא ידבר על זה יותר". למרות שבולודה היה אויבו, פרס לא יכול היה לשאת את האפשרות שייקח שליטה על ריאל מדריד וייאלץ להתמודד מול ברצלונה עם מסי ורונאלדו. הוא ביקש מבולודה לא לשבור את החוזה מול הכוכב ולהמשיך כרגיל. באותו לילה ז'ורז'ה מנדש קיבל שיחת טלפון נוספת והובהר לו שישכח מביטול החוזה. המשבר תם.

כמה ימים לאחר מכן, פלורנטינו פרס הודיע על מועמדותו הצפויה לנשיאות. ב-1 ביוני הוא גם הוכרז כנשיא והחל בקדנציה השנייה. חודש מאוחר יותר, לעיני כ-80 אלף צופים בסנטיאגו ברנבאו, כריסטיאנו רונאלדו הוצג כשחקנה החדש של ריאל מדריד.

סוף.