מי הבוס? ה"מכות" של שחקני ברצלונה להנהלה

הביקורת בקיץ, העקיצה של בוסקטס וכמובן מסי. כל העימותים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.20 - 06:11
תחילת כתבה

אם אפשר, איכשהו, לציין מרוויחה מעצירת הכדורגל בעקבות מגפת הקורונה, הרי שזו הנהלת ברצלונה. לאור היכולת שהציגה הקבוצה, לאור האווירה שנוצרה במועדון בחודשים האחרונים, אף אחד לא היה נופל מהכיסא במקרה שליונל מסי וחבריו היו קורסים בכל החזיתות, כולל במשחק הגומלין מול נאפולי בשמינית גמר ליגת האלופות. ובמקרה כזה, ובכן, ייתכן מאוד כי נשיא המועדון ג'וזפ מריה ברתומאו היה משלם בכיסאו כבר בקיץ הקרוב, למרות שהבחירות לנשיאות מתוכננות רק לקיץ 2021.

המתקפה האחרונה של ליאו מסי על קברניטי המועדון ובראשם ברתומאו, הפעם על רקע הקיצוץ בשכר מצד השחקנים, הובילה את האתר המדרידאי "מארקה" להיזכר בכל ה"מכות" שהנחיתו שחקני ברצלונה על חברי ההנהלה במהלך העונה הנוכחית. מתברר, אם כן, שהמועדון נמצא בכאוס אחד גדול - ולא רק בגלל משבר וירוס הקורונה. לפניכם כל האירועים:

1. עוד במהלך טרום העונה, העבירו השחקנים והצוות ביקורת על האופן שבו הם נאלצים להתכונן לעונה - עם מסע ועוד מסע לעבר מדינה כזו או אחרת. "לא קל להתכונן לעונה עם כל כך הרבה טיולים ומעט אימונים", אמר ג'רארד פיקה. אפילו קרלס אלניה הצעיר יצא נגד המועדון, בעקבות כך שנלקח ממנו המספר והועבר לשחקן הרכש פרנקי דה יונג מבלי להודיע לו, לטענתו.

2. לקראת סוף 2019, ארתורו וידאל תבע את ברצלונה בגין אי-תשלום לכאורה. בסופו של דבר התביעה ירדה מהפרק, אבל הצעד של הצ'ילאני הראה כי הוא וההנהלה לא בדיוק משדרים על אותו גל.

3. תקרית מסי-אבידל. המנהל הספורטיבי טען אחרי פיטוריו של ארנסטו ואלוורדה כי "השחקנים לא עבדו קשה בגלל המאמן". הכוכב הגדול, בצעד חריג מאוד, השיב אש: "השחקנים הם הראשונים להכיר בעובדה שלא היינו טובים. האחראיים בהנהלה גם צריכים לקבל אחריות על ההחלטות שהם מקבלים. כשמדברים על השחקנים, צריך לציין שמות, אחרת יש ספקולציות, שמזהמות את השם של השחקנים ומציירות תמונה לא נכונה".

4. אחרי המשחק מול נאפולי בשמינית הגמר ליגת האלופות, שאליו הגיעה בארסה בסגל חסר וממנו יצאה לקראת הגומלין (שלא התקיים כמובן) בסגל חסר עוד יותר, סרחיו בוסקטס שלח עקיצה עסיסית: "הסגל שלנו קצר, אבל האנשים בהנהלה כבר ידעו את זה. יש לנו סגל קצר, למרבה הצער זה היה התכנון בקיץ".

5. פרשת ה"בוטים". באמצע חודש פברואר פורסמה בספרד ידיעה שגרמה לטלטלה בברצלונה, לפיה הנשיא ברתומאו שכר חברה שהפעילה מאות חשבונות ברשתות החברתיות במטרה שתשפר את תדימתו ותפגע באנשי מפתח במועדון, בהם ליאו מסי. "זה מוזר שדבר כזה קורה, אבל הם (ההנהלה) אמרו לנו שיביאו הוכחות שזה לא נכון. נצטרך לחכות ולראות אם זה נכון או לא", הגיב הפרעוש.

6. אחרי סאגה שנמשכה כמה ימים, במהלכה דווח כי שחקני ברצלונה מסרבים לקצץ, אישר מסי כי השחקנים יוותרו על 70 אחוזים משכרם וכתב בשם חדר ההלבשה כולו: "הרבה דברים נכתבו ונאמרו על שחקני הקבוצה הראשונה של ברצלונה בכל הנוגע לשכר השחקנים במצב החירום הפוקד אותנו. ברצוננו להבהיר שמאז ומתמיד כוונתנו הייתה להוריד ממידת השכר שלנו בעת המשבר יוצא הדופן, ושתמיד היינו הראשונים לעזור למועדון בשעת הצורך. בשל כך, אנחנו מופתעים שגורמים מתוך המועדון החליטו לשים אותנו תחת זכוכית מגדלת ולהוסיף לחץ להחלטה אותה ידענו שאנחנו עתידים לקבל".