"הכסף שקוצץ יממן את הבוטים של ברתומאו?"

לא רק ב"ש: הסיפור מאחורי המו"מ בין שחקני בארסה להנהלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.20 - 18:05
תחילת כתבה

התקופה הקשה שנכפתה עלינו, וכנראה שגם המחסור בספורט, הוציא לאור את הצד הפחות יפה של עולם הכדורגל. בארצנו הקטנטונת זה הסתיים בפיצוץ בין אלונה ברקת להפועל ב"ש, אבל עושה רושם שאנחנו לא לבד. גם בברצלונה הגדולה, שהגיעה עם שחקניה לסיכום על קיצוץ של 70% אחרי מו"מ מייגע, הדברים לא הלכו חלק כל כך.

כזכור, ההודעה הראשונה על הקיצוץ הגיעה דווקא בחשבון האינסטגרם של ליאו מסי, שהודיעה על הסכמת השחקנים למרות דיווחים על מחלוקות עם ההנהלה, אבל כיצד הושג הסיכום? ב'ספורט' הקטאלוני חשפו היום את המו"מ בין השחקנים להנהלה, על כל החיכוכים שהתפתחו בדרך. על פי הדיווח, המורכבות הייתה דווקא בתוך חדר ההלבשה, ופחות עם הנהלת המועדון.

הקשר הראשון של ברתומיאו עם נציגי השחקנים היה קשר טלפוני ב-20 למארס, נכתב ב'ספורט'. בעקבות המצב, לנשיא המועדון לא הייתה אפשרות אחרת מלבד קיצוץ בשכר השחקנים, אך הוא העדיף לעשות זאת לאחר הסכמה. התגובה הראשונית של השחקנים הייתה "כן", הם אפילו העבירו תשובה חיובית לברתומיאו. הצדדים המשיכו במו"מ, ורק לאחר מכן העבירו הנציגים את ההודעה לחדר ההלבשה כולו.

גם במקרה הזה, רוב השחקנים תמכו בהחלטת אלה שניהלו את המו"מ, אבל בקטאלוניה מדווחים כי היו ארבעה שחקנים שהתנגדו נחרצות לקיצוץ. לסירוב של הארבעה היו שתי סיבות: הראשונה, היא הסיבה שהנחיה הודלפה לתקשורת לפני שהועברה אליהם - מה שהכעיס אותם. השנייה, זכר ל'פרשת הבוטים' הזכורה שהתרחשה במהלך העונה, היא כי הם תהו מדוע הם צריכים לשתף פעולה עם מי שפתח נגדם בקמפיין ברשתות - מה שמבהיר עד כמה גדול הקרע בקבוצה.

"הכסף מהקיצוץ שלנו יממן את הבוטים של ברתומיאו?", שאלו השחקנים את נציגיהם, טוענים ב'ספורט'. אך לאחר שהושגה הנוסחה, קברניטי המועדון פנו לכל אחד מהשחקנים ופתחו במסע שכנועים דרך שיחות וידאו, שהובילו בסופו של דבר להסכמתם של הארבעה, שטענו כי ההסכם הזה עדיף על קיצוץ בכפייה. גורמים בקטאלוניה טוענים כי המו"מ ארוך דווקא הוביל לאיחוד בחדר ההלבשה, אבל את זה נוכל להעמיד למבחן רק כשהכדורגל יחזור.