ערך אסטרטגי: מה חזרת ניימאר תוסיף לברצלונה?

ב"מונדו דפורטיבו" ניתחו את האופציות שיש לקטאלונים בנוגע לחלוץ ואת כל ההשלכות הכלכליות בהינתן והוא יגיע. וגם: המעורבות של ריאל בסאגה, ואיך קשור לזה פיני זהבי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.20 - 11:30
תחילת כתבה

בשנה שעברה היו דיבורים רבים על האפשרות שניימאר יחזור לשורות ברצלונה, וגם כעת, כשהכדורגל מוקפא לגמרי וקבוצות ברחבי אירופה מתכננות את הסגל שלהן ליום שאחרי נגיף הקורונה, הברזילאי שוב על המוקד בתקשורת בספרד ובצרפת. היום (שבת) עלתה כתבה המנתחת את הסאגה לקראת הקיץ הנוכחי, עם הסיפור המלא מאחורי מה קרה אשתקד ומה יכולה להיות התרומה של חלוץ פ.ס.ז' לאקסית שלו.

ראשית יש לציין שעל פי הכתבה, ריאל מדריד הייתה לא פחות קרובה להחתים את ניימאר מאשר ברצלונה בחלון ההעברות של קיץ 2019. לבלאנקוס יש יחסים לא רעים עם אלופת צרפת, והם ניסו לנצל את ההזדמנות שקיים ספק מסוים לגבי ההגעה של החלוץ לבארסה. העדיפות הראשונה של ניימאר הייתה לחזור לשתף פעולה עם ליונל מסי ולואיס סוארס, אבל הוא גם רצה פשוט לברוח מעיר האורות כמה שיותר מהר, והיעד היה יכול להיות כל מקום אחר.

ברצלונה הייתה צריכה לעבוד קשה כדי להבטיח שהוא לא 'יברח לה', וראשי המועדון, על פי הדיווח, אמרו לו: "או שתגיע השנה או בשנה הבאה, זה בטוח". כך הם ניסו להוציא את ריאל מהמשוואה, ועל מנת שיעמדו במילה שלהם, הם צריכים להחתים את ניימאר בקיץ הקרוב.

אגב, הטרייד שהתבצע בין קיילור נאבאס לאלפונס אראולה הראה שיש דיבורים בין המדרידאים לפריזאים, כאשר פלורנטינו פרס דיבר עם נאסר אל חלאיפי. לפני כן, על פי התחקיר ב"מונדו דפורטיבו", גורמים בכירים בריאל ניסו לתפוס את בארסה לא מוכנה ולהיעזר בסוכני העל, פיני זהבי (הישראלי) ו-ווגנר ריביירו, על מנת לשכנע את הכוכב להגיע. כאמור, זה לא יצא לפועל.

עוד במגעים שהיו בשנה שעברה עם הקטאלונים, הברזילאי הסכים לחוזה עם שכר נמוך יותר מזה שהוא מקבל בפ.ס.ז', כאשר על פי הכתבה, הוא ביקש סעיף שדרוג בשכר במידה והיכולת שלו מספקת את הסחורה. דבר כזה, כפי שניתחו, עשוי גם להתאים בזמנים הכלכליים הקשים כעת, ואולי ניימאר אף ישקול לצמצם עוד יותר על מנת לעזור למועדון, שגם רוצה להשתדרג מקצועית ועל הדרך לא להיפגע מבחינה כספית.

כרגע נשיא המועדון, ג'וזפ מריה ברתומאו, לא פוסל את העניין שהוא ישקיע כסף כדי להביא את ניימאר בחזרה לקבוצה. אחת הסיבות היא המחשבה שניימאר יגרום להתלהבות רצינית מצד האוהדים, שאחרי תקופת המשבר לא בטוח יגיעו באותם מספרים למשחקים. להגעה של ניימאר בחזרה למועדון בו פרח לראשונה באירופה יש ערך אסטרטגי די גדול, אם מסתכלים על הפן הכלכלי. כעת ניתן רק להמתין להתפתחויות.