"תגיד לפרס שאתה לא למכירה": כך עבר זידאן

מנכ"ל יובנטוס בעבר נזכר במו"מ ששלח את הכוכב לריאל מדריד

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.20 - 07:43
תחילת כתבה

זינדין זידאן הפך לימים לאגדת ריאל מדריד - הן כשחקן והן כמאמן - אבל הדרך שלו לבירת ספרד לא הייתה כל כך פשוטה. לפחות לא לפי סיפורו של לוצ'יאנו מוג'י, מי ששימש מנכ"ל יובנטוס בעת המשא ומתן על שחרורו של הכוכב הצרפתי לאימפריה של פלורנטינו פרס.

"זידאן לחץ חזק מאוד לעבור לריאל מדריד, עד כדי כך שנאלצתי להוציא אותו מחדר ההלבשה אחרי משחק מול אטאלנטה ולהודיע לו שימסור לפלורנטינו פרס כי הוא לא למכירה", נזכר מוג'י, ולמעשה הבהיר כי זו הייתה רק טקטיקה של משא ומתן. "פרס הבין באותו הרגע שכדי לקבל את זידאן הוא יצטרך לשלם סכום שהוא אפילו לא חשב עליו", הוסיף המנכ"ל לשעבר.

וכך אכן היה. בקיץ 2001 שילמה ריאל מדריד ליובנטוס כ-75 מיליון יורו עבור הכוכב הצרפתי, סכום שיא באותם ימים. קיץ אחד מאוחר יותר - ההחתמה התבררה כבינגו גדול, כאשר "זיזו", באותה תקופה השחקן הטוב בעולם, הוביל את הבלאנקוס לזכייה בליגת האלופות עם אותו שער בלתי נשכח בגמר מול באייר לברקוזן.

זידאן המשיך לשחק במדים הלבנים עד עונת 2005/6, בסיומה פרש מכדורגל (לאחר גביע העולם). כעשר שנים מאוחר יותר, בינואר 2016, חזר לסנטיגו ברנבאו, הפעם לעמדת המאמן הראשי. תחת שרביטו רשמה ריאל מדריד הישג היסטורי - שלוש זכיות רצופות בגביע ליגת האלופות. ימים ספורים אחרי הזכייה השלישית, הודיע זידאן על התפטרותו. ואולם, במארס 2019 חזר לקדנציה שנייה כמאמן ריאל - תפקיד שבו הוא משמש עד היום.