חזרה לבסיס: בארסה בוחנת שלושה כישרונות מהולנד

בעוד לאוטרו מרטינס ממשיך להיות המועמד המוביל לחיזוק השפיץ, אלופת ספרד חושבת גם על העתיד ושחקני ההתקפה הצעירים של פ.ס.וו איינדהובן ואלקמאר כבר זכו למעקב, כך על פי דיווח ב"מונדו דפורטיבו". השמות המלאים, המספרים והמחירים - הכל בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.20 - 09:43
תחילת כתבה

ברצלונה והכדורגל ההולנדי הולכים יד ביד כבר שנים ארוכות, בעיקר הודות ליוהאן קרויף האגדי. הקשר הוא כמעט קשר דם ולאורך השנים עיטרו את הסגל של בארסה שחקנים רבים מהמדינה בצפון-מערב אירופה. בשנים האחרונות הצדדים מעט התרחקו, אבל בקיץ שעבר עשה המועדון צעד בחזרה למקורות - כאשר הנחית בקאמפ נואו את פרנקי דה יונג. כעת, על פי דיווח של "מונדו דפורטיבו", נראה כי אלופת ספרד מוכנה לחזק עוד יותר את היחסים.

בארסה, וזה לא סוד, חושבת על חיזוק ההתקפה לקראת העונה הבאה, והשם החם ברשימותיה הוא של לאוטרו מרטינס מאינטר - כך גורסים כל המסקרים את הכדורגל האירופי. אבל בעוד החלוץ הארגנטינאי הוא אופציה של "כאן ועכשיו", ברצלונה גם חושבת על העתיד הרחוק יותר וסימנה שלושה שחקני התקפה הולנדים צעירים: דוניל מאלן, מירון בואדו וקלווין סטנגס; לפי הדיווח בכלי התקשורת הקטאלוני, סקאוטים של המועדון כבר עקבו מהיציע אחרי השלושה.

ועכשיו - להיכרות עם השלושה: נפתח עם דוניל מאלן בן ה-21, שחקנה של פ.ס.וו איינדהובן, שלפי הדיווח מסוגל לשחק בכל עמדות ההתקפה, בכנפיים או בחוד. מחירו עומד כיום על 28 מיליון יורו, אבל פ.ס.וו צפויה להעלות את הרף, שכן חוזהו מסתיים רק ב-2024. העונה רשם 17 שערים ב-25 הופעות בכל המסגרות, כולל 11 בליגה ההולנדית. כמו כן, בישל תשעה שערים.

הבא בתור הוא מירון בואדו, חלוצה בן ה-19 של אלקמאר, אשר מחירו עומד כיום על כ-25 מיליון יורו - סכום שגם כן צפוי לזנק בעתיד הקרוב (חוזהו עד 2023). מספריו של בואדו מרשימים לא פחות מאלה של מאלן: 20 שערים ב-39 הופעות בכל המסגרות, כולל 14 בליגה - מה שמציב אותו במקום השלישי בטבלת מלך השערים (הוא בן 19, כן?). כמו כן, בישל 13 שערים.

קלווין סטנגס (21) הוא גם כן שחקנה של אלקמאר, והוא ניחן ביכולת כדרור ברמה גבוהה ובבעיטה טובה. גם חוזהו מסתיים רק בקיץ 2023, ומחירו נכון לימים אלה נאמד ב-20 מיליון יורו. הוא רשם העונה 42 הופעות בכל המסגרות, כבש עשרה שערים ובישל 12 נוספים.