בחירותיו של זיזו: קיץ דרמטי למאמן ריאל

פוגבה, הולאנד וגם המגן הימני: בספרד ניתחו את הבלאנקוס

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.20 - 22:50
תחילת כתבה

למרות ההפסקה שהגיעה בגלל הקורונה, מעמדו של זינדין זידאן כמאמן ריאל מדריד ככל הנראה עדיין עומד איתן. אין, בשלב הזה, איזשהן שמועות לגבי המצב שלו - למרות שריאל נכנסה לפגרה הכפויה במצב לא פשוט: מתוך ארבעת המשחקים שקרו לפני התפרצות הנגיף שעצרה הכל, ריאל ניצחה רק באחד (כמה אירוני, דווקא בקלאסיקו מול ברצלונה). גם במשחק הראשון בשמינית גמר האלופות, ריאל נוצחה בבית ע"י מנצ'סטר סיטי.

ואף על פי כן ולמרות הכל, זידאן צפוי להישאר. אבל לפניו של המאמן הצרפתי עומדות כמה דילמות לא פשוטות לקראת העונה הבאה (אם, וכאשר, תתחדש עלינו לטובה). ה"אס" הספרדי אסף כמה מהן לטובת פרק בסדרה "בחירתו של זיזו":

ארלינג, אורחים נוספים יגיעו?
אם יש בעיה משמעותית עבור זידאן, הרי שזהו המחסור בשערים. הוואקום שאבד בעקבות עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו ליובנטוס לא התמלא בקלות, ולמעשה לא התמלא בכלל. העונה, הבלאנקוס (קבוצה שהיתה ידועה במשחק ההתקפי השוטף שלה, בין היתר תחת זידאן) עומדת על ממוצע של פחות משני שערים למשחק. על הרקע הזה עולה תכופות שמו של ארלינג הולאנד.

והסיכוי להביא כישרון בדמותו של הנורבגי הצעיר מפתה: בעונה הבאה הוא אמור לקבל בחזרה את מרקו אסנסיו ואת אדן הזאר, שיחזרו רעננים ורעבים מאי פעם להוכיח את עצמם, ושלישייה קדמית שכוללת את שניהם עם הנורבגי בשפיץ היא בוודאי חלומו של כל מאמן. אבל בעסקה שכזו קיימים גם סיכונים, ובראשם העובדה שלהולאנד אין סעיף שחרור עד ינואר 2021, והמחיר שדורטמונד הציבה עליו עומד על 75 מיליון יורו - סכום כבד ביותר על שחקן שעדיין לא הוכיח את עצמו, מה גם שזהו סכום שלא בטוח שריאל תוכל להוציא בטווח הקצר, בעקבות סערת הקורונה שאופפת את הכדורגל העולמי.

מה עושים עם בייל וחאמס?
נשים את הדברים על השולחן: זידאן לא מעוניין בשירותיהם של הקולומביאני והוולשי. בקיץ שעבר, זידאן ביקש לשחרר את שניהם, אך נדחה ע"י ההנהלה. הסיבה העיקרית לכך היא השכר הגבוה ששניהם מחזיקים: בייל, לדוגמא, הוא המשתכר השני בקבוצה כרגע אחרי סרחיו ראמוס (14.5 מיליון יורו לעונה). חאמס מרוויח קרוב ל-10 מיליון. כרגע, אין קבוצה שתשלם לשניים את הסכומים האלה. זידאן יצטרך להתמודד עם שני השחקנים האלה, ולשמור על חדר ההלבשה בריא. יכול להיות שזה ייגמר בשחרור, אבל בהחלט זה יהיה מהלך שריאל (כך או כך) תפסיד ממנו.

פוג הולך ופוג בא?
הקישור של זידאן יקבל חיזוק בעונה הבאה. שני מושאלים, דני סבאיוס ומרטין אודגור, אמורים לחזור ולתפוס משבצת חדשה במסגרת מרכז השדה (ההולך ומזדקן) של ריאל, כאשר טוני קרוס ולוקה מודריץ' הולכים ונחלשים עם הזמן. אבל ריאל משוועת למנהיג, כזה שיוכל להניע את הקבוצה הגנתית והתקפית. וכרגע, יש שחקן אחד שעונה על ההגדרה הזו: פול פוגבה.

החוזה של הקשר הצרפתי במנצ'סטר יונייטד מסתיים ב-2021, והם מעוניינים לחדש אותו, אבל הוא הביע כבר את חלומו, ביותר מהזדמנות אחת, ללבוש את המדים הלבנים. ברור שהדרישות הכלכליות שלו תרדנה, לאור המשר מסביב והעובדה שהוא שיחק רק שמונה משחקים בעונה החולפת. אבל השאלה הנשאלת היא: האם ריאל, באטמוספירה הנוכחית, יכולה להביא גם אותו וגם את קיליאן אמבפה? ספק.

בלגן במחנה הימין
ברור שדני קרבאחל הוא המגן הימני של ריאל מדריד. כך היה, וכך יישאר בעתיד הנראה לעין. אבל ברמת המחליפים, הצטבר עומס לא פשוט. אלברו אודריוסולה נדחק אחורה משמעותית, ושני שחקנים הולכים לחזור בקיץ מהשאלה: סרחיו רגילון ואשרף חכימי. שניהם עשו עונה מצוינת בקבוצותיהם (סביליה ודורטמונד, בהתאמה), אבל ברור שעם המשבר הכלכלי לפחות אחד מהם יצטרך להימכר. על מי לוותר? זה בידיים של הצרפתי.