בארסה, תלמדי: כך התבצע המו"מ בריאל מדריד

התזרים שפסק, שיחת הוידאו ודיון השחקנים. קיצוץ ברוח טובה

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.04.20 - 08:00
תחילת כתבה

בעוד הנמסיס שלה, ברצלונה, כמעט פוצצה את חדר ההלבשה כדי להגיע להסכם על קיצוץ בשכר - בריאל מדריד הדברים מתנהלים על מי מנוחות. אחרי שהודיעו אמש (רביעי) כי שחקני הקבוצה יתגייסו למען המועדון ויקצצו 10-20 אחוזים משכרם, הבוקר חשפו ב'מארקה' הספרדי כיצד התנהל המו"מ מאחורי הקלעים.

בניגוד לקבוצות פאר אחרות באירופה, ריאל מדריד נראתה די שלווה בכל הנוגע לפן הכלכלי. בהנהלת הקבוצה האמינו באמת ובתמים שלא יהיה צורך בצעדים דרסטיים כדי להימנע מפגיעה, אך המציאות לימדה אותם אחרת. ההפסקה, שהייתה אמורה להיות קצרה יותר, התארכה, וההכנסות הפסיקו לזרום לקופת המועדון. למעשה, מאז ה-14 במארס ריאל מדריד לא הכניסה ולו יורו אחד.

אז מה עושים במצב כזה? בשבוע שעבר פתח מנכ"ל המועדון, חוסה אנגל סאנצ'ס, בשיחות ראשוניות עם שחקני הקבוצה. סצינה שחזרה על עצמה גם עם שחקני קבוצת הכדורסל מאוחר יותר. לפני הכל, המטרה הייתה למנוע פגיעה ב-400 עובדי המועדון. לשם כך נאלצה הנהלת הקבוצה לעשות איזשהו צעד, על אף הרצון הטוב להימנע מקיצוץ בשכר.

ביום שני האחרון המצב החמיר מעט, ובמועדון כבר העלו צורך בהפחתת השכר עד לסיום העונה. ריאל רצתה לחסוך כ-100 מיליון יורו במקרה של סיום העונה במצב הנוכחי, או 50 מיליון יורו במקרה שתחזור לפעילות. פלורנטינו פרס פנה לקפטן הקבוצה, סרחיו ראמוס, שהעביר את הבקשה לשאר השחקנים - ואלה הבינו את המצב, ולמרות עמדות שונות בין השחקנים, הם חלקו בנטל.

עוד לפני שהגיעו להסכמה, לא כולם הבינו את הדרישה שהועברה דרך שיחת וידאו. אבל לאחר דיון בין השחקנים וזינדין זידאן, היו כמה ששיכנעו את השאר לקבל את ההצעה. מדובר בלקאס ואסקס, כארים בנזמה, פדריקו ואלוורדה, טיבו קורטואה ולוקה מודריץ'. החמישה הפצירו בחבריהם לוותר על עשרה אחוז משכרם, שיהפכו ל-20% אם העונה תסתיים. וכך, אחרי חמישה ימים של מו"מ, שחקני ריאל מדריד סיכמו עם הנהלת הקבוצה על קיצוץ.