"מסי של השוערים": הפלונטר של טר-שטגן

באיירן מינכן מגששת, בארסה הכינה חלופה. ללכת או להישאר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.04.20 - 09:24
תחילת כתבה

בימים כתיקונם, מארק-אנדרה טר שטגן הוא ככל הנראה השוער הטוב בעולם. משחק הרגל המשובח, ההצלות הוירטואוזיות שהשאירו לא מעט נקודות אצל ברצלונה ובעיקר המספרים - יעידו על כך. אז זה הרגע לשאול: למה בארסה לא עושה הכל כדי להשאיר אותו בשורותיה?

כמעט שבועיים חלפו מאז השוער הגרמני סירב להאריך את חוזהו במועדון עד 2024 תמורת 6.4 מיליון יורו לעונה, שבועיים בהם המו"מ לא המריא לגבהים חדשים. טר שטגן, יש שיגידו שבצדק, מעוניין בשכר גבוה יותר כיאה לכוכב שהוא - בדיוק כמו שמסי מתוגמל על ידי בארסה.

"האפשרות שיעזוב זה חדשות רעות לברצלונה", כתבו ב'ספורט'. "הוא כל כך טוב שהוא מבקש להעלות את שכרו באופן הגיוני, הוא רוצה להרוויח סכום ראוי למה שהוא - כוכב. בארסה תהיה חייבת, עד כמה שזה אפשרי, להגיע להסכם עם מי שנחשב למסי של השוערים. ואם צריך, עליה "להיפטר" משחקנים אחרים כדי שיוכלו לשלם לו".

בינתיים, בברצלונה מתחילים לחשוב על היום שאחרי טר-שטגן. חוזהו של השוער הגרמני מסתיים ב-2022, סעיף השחרור שלו עומד על 180 מיליון יורו והוא כבר מבוקש אצל באיירן מינכן - אך זו נותנת עדיפות לשוער האייקוני שלה, מנואל נוייר, בעיקר מסיבה כלכלית. ועדיין, בארסה צריכה להזדרז אם תרצה לשמור על טר-שטגן.

מי שסומן על ידי הקטאלונים כמחליף אפשרי במידה שטר-שטגן יעזוב, הוא שוערה של אייאקס, אנדרה אוננה. הקמרוני בן ה-24, שמחירו יכול להגיע עד ל-40 מיליון יורו, עשוי להגיע על חשבונו של השוער המחליף נטו, על מנת להפחית במחיר. למי ששכח, אוננה כבר היה שחקן שלברצלונה בעברו, שכן הגיע למועדון דרך הקרן של סמואל אטו ב-2010. חמש שנים מאוחר יותר, השוער עשה את הדרך להולנד.